Fotbal

Slavia převzala klíč pro vládce Prahy. Nyní už se soustředí na Plzeň

Fotbalisté pražské Slavie přebrali z rukou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba klíč pro vítěze derby. Ten převzal asistent trenéra Jaroslav Köstl, obránce David Hovorka a brankář Ondřej Kolář. Nyní už se ale celý tým soustředí na víkendový šlágr s Plzní.

Slavnostní akt se uskutečnil v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Primátor Zdeněk Hřib nejprve pogratuloval Slavii k vítězství v 302. derby, které ovládla 2:0 a následně už si sešívaní mohli převzít klíč, který se tak opět vrátil do Edenu. "Byl jsem tu poprvé, je to krásný tradiční prostor. Moc se mi tu líbí," zhodnotil brankář Ondřej Kolář prostory ceremoniálu. Klíč se uděluje od roku 2013 a Slavia ho získala již poosmé. Sedmkrát ho měla ve svém držení Sparta. 

Svoji první účast na této akci má za sebou také stoper David Hovorka. "Je to pro mě premiéra. Moc si to užíváme, je to moc hezké," užíval si slavnostní chvíli. V derby stál ve slávistické brance právě Kolář, který má v souboji pražských S zatím výbornou bilanci. "Ještě nikdy jsem derby neprohrál," smál se gólman.

Z obou hráčů bylo vidět, že jsou stále nadšeni z toho, že derby zvládli. "Máme obrovskou radost. Všichni víme, že tento zápas je něco více než ostatní. Každý se na takový zápas nahecuje o něco více. Jsme rádi, že klíč je zpátky a doufáme, že delší dobu zůstane u nás," přeje si 27letý gólman.

Související obsah

​"Hrozně dlouho jsme na ten zápas čekali, speciálně já. Po tom zranění už to bylo opravdu dlouhé. Kdyby mi někdo po mém zranění řekl, že budu hrát derby, tak mu řeknu, že je blázen," smál se Hovorka. Nyní už ale na vršovický celek čeká přímý souboj o první místo s Plzní.

"Je to velký zápas. Všichni víme, že je Plzeň o bod před námi a my chceme první místo zpátky," burcuje Kolář. "Myšlenkami už jsme v neděli a čekáme, až se nám reprezentanti vrátí ze všech koutů světa. Je to pro nás hodně důležitý zápas," ví asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Sešívaným jistě přišla vhod reprezentační pauza, jelikož se zúžila marodka. "Z dlouhodobých marodů už máme pouze tři. Máme zprávy, že někteří by se mohli už nějakým způsobem zapojit do tréninku. Petr Ševčík už trénuje individuálně, ale u něj to na víkend ještě úplně nevypadá," uzavřel Köstl.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události