Škoda, že až teď. Opora reprezentace odehrála po 7 měsících celý zápas

Jaroslav Šilhavý se musel v baráži o mistrovství světa obejít bez řady tradičních opor. Jednou z nich byl i zkušený stoper Ondřej Kúdela, který od srpnového utkání proti Karviné absentoval kvůli svalovému zranění. V sobotu přesně po sedmi měsících odehrál celých devadesát minut za slávistickou rezervu proti Domažlicím. Zdá se, že kromě Davida Hovorky a Lukáše Provoda se do plného provozu vrací další z klíčových hráčů týmu z Edenu.

Kúdela se sice už objevil na hřišti v druhé polovině března, ale proti rakouskému Linci a Českým Budějovicím odehrál dohromady jen devět minut. Nyní to už vypadá, že je schopen zvládnout celozápasovou zátěž, i když se jednalo jen o třetiligového soupeře, za kterého mimochodem nastoupil i jiný bývalý reprezentant – David Limberský.

Trenér Trpišovský tak může opět začít přemýšlet o oživení své tradiční stoperské dvojice ve složení David Hovorka – Ondřej Kúdela, ale výkony jejich náhradníků Tarase Kačaraby a Aihama Ousoua mu jistě zamotaly hlavu. Slavia i bez tradičních opor má druhou nejlepší obranu, když méně gólů inkasovala pouze Viktoria Plzeň.

​Kúdelův návrat do základní sestavy ale nebyl úplně podle představ, protože Slavia Praha B na svém hřišti pouze remizovala s Domažlicemi 1:1, když za hosty v 72. minutě vyrovnával Vojtěch Černý. Sám hráč, trenér Trpišovský a hlavně celá Slavia si z utkání ale odnáší daleko pozitivnější zprávu než samotný výsledek.

Kromě řady zraněných se musela česká reprezentace vyrovnávat i s opožděným odletem.