Kyrgios to na kurtu opět přehnal. Jsi absolutní klaun, křičel na rozhodčího

Australský tenista Nick Kyrgios se opět postaral o pořádné pozdvižení. Na turnaji v Miami se velmi nevybíravě opřel do rozhodčího Carlose Bernardese, kterého přímo na kurtu označil za absolutního klauna. Celá eskapáda vyvrcholila tím, že mu rozhodčí vzal gem při vlastním podání, čehož soupeř Jannik Sinner dokonale využil.

Mezi Kyrgiosem a Bernardesem to pořádně jiskřilo už od začátku zápasu. Australský tenista si stěžoval na rychlost kurtu a také ho velmi rušily zvuky, které vycházely z Bernardesovy vysílačky během výměny. "Na jednom z největších turnajů nejste schopen dělat svoji práci. Proč ta vysílačka není vypnutá? Je to opravdu trapné. Skutečně by mě zajímalo, co s vámi je, vždyť ani fanouškům se to nelíbí," opřel se rozlícený tenista do rozhodčího.

Další rozepře přišla na konci prvního setu ve zkrácené hře. Kyrgios jednomu svému známému povídal, že utkání by sám odřídil lépe, za což ho Bernardes potrestal ztrátou jednoho bodu. "Co je na tom jako nesportovního? Přiveďte mi sem někoho a já vám předvedu, co je nesportovní chování," načež vzteky rozmlátil raketu.

​Australan nakonec prohrál tiebreak 3:7 a velmi špatně pro něj začala i druhá sada. Za chování v předcházejícím setu mu totiž rozhodčí vzal celý úvodní gem, který měl Kyrgios při vší smůle podávat. Této výhody dokázal 11. hráč světa využít. Svého soupeře už nepustil k jedinému brejkbolu a na závěr mu vzal podání ještě jednou. Díky výhře 7:6 a 6:3 postoupil do čtvrtfinále.

Poté Kyrgios odmítl podat Bernardesovi ruku. "Jsi absolutní klaun," vyštěkl na něj a odebral se do šaten. K celé události se pochopitelně vrátil i po zápase. "Myslím, že jsem si trest nezasloužil," řekl pro agenturu Reuters. "Neudělal jsem nic, za co bych mohl dostat pokutu. Naopak rozhodčí předvedl otřesný výkon, ale nic mu za to nehrozí, nedostane žádný trest. Zatímco já budu opět terčem negativních komentářů. Odnesu to nejen já, ale také má partnerka, trenéři a tak dále. Ale na to ATP kašle," vztekal se tenisový raubíř.