Motorsport

König bude mít na helmě nápis "Baby on board". Co ho k tomu vedlo?

Oliver König se příští týden stane historicky prvním jezdcem, který z nejslabší třídy Supersport 300 odjede závod v nejvyšší kategorii, kde navíc bude ve svých čerstvých dvaceti letech nejmladším závodníkem. Kvůli tomu si na helmu a kombinézu nechal natisknout speciální nápis "Baby on board" s lahví pro mimina. První ostrý závod Königa čeká 8. dubna ve španělském Aragonu, přímým přenosem jej odvysílá stanice Nova Sport.

Přípravné období na novém stroji se Königovi povedlo na výbornou. Pochvalují si ho také v jeho novém týmu ORELAC racing. "Nikdo nečekal, že se bude Oliver pohybovat kolem tří vteřin od nejlepších. Předvádí postupný progres, což je skvělé. Opravdu není jednoduché jezdit s rychlým superbikem v hodnotě přesahující pět milionů korun," řekl jezdcův manažer, podle kterého vyvolal mladý český jezdec v nejvyšší kubatuře velký ohlas.

"Ale vesměs pozitivní. Je to pro mě neuvěřitelné, že se to povedlo. A že má naše země, která je pro motocyklové značky velmi malým a nezajímavým trhem, svého zástupce v globálně sledovaném seriálu," je nadšený Čihák. Jediné, co se Königovi "vyčítá" je jeho příliš mladý věk a nedostatek zkušeností. Z toho důvodu vznikl nápis "Baby on board" (Dítě na palubě). "Chtěli jsme na to reagovat vlastním stylem," říká dvacetiletý jezdec s úsměvem. 

Související obsah

​Český závodník bude v nejvyšší kategorii nejmladší. V tomto ohledu mu můžou konkurovat Španělé Luka Bernardi a Iker Lecuona, kteří jsou o jeden, respektive dva roky starší. Naopak nejstarším jezdcem bude jiný Španěl Alváro Bautista, který již dovršil 37 let života. "V minulém roce se bohužel přihodily fatální nehody mladých jezdců. A tak promotérská společnost Dorna zvyšovala věkový limit. Kritické ohlasy byly už na můj loňský start v Indonésii, kde jsem si vyzkoušel první závod superbiků. Tehdy mi bylo devatenáct," vypráví König. 

Finální podobu nového nápisu dal dohromady se svým designérem Jakubem Palečkem a letošní kombinézu představil novinářům v areálu Pitland.cz, kde občas trénuje. 

Související obsah

​König má za sebou už několik týdnů příprav na Pyrenejském poloostrově, kde také stihl požádat o radu zkušenější kolegy. "Řekli mi jen, ať vyjedu na trať, jedu za někým a dívám se. To je nejlepší možná škola, protože mi ze začátku přišlo, že motorka hodně klouže. Všichni mi říkali, ať na to jdu pomalu a nespěchám. Ať si dávám největší pozor na zvednutí motorky a následné přidání plynu," popisuje mladý jezdec. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události