Hokej

Král McDavid. Jako první dosáhl mety 100 bodů, zvládl to popáté v kariéře

Connor McDavid opět vládne NHL, v noci si připsal již 100. bod v sezoně. Povedlo se mu to jako prvnímu hráči v letošním ročníku a stal se druhým aktivním hráčem, který překročil hranici 100 bodů v minimálně pěti sezonách. Tím prvním je Sidney Crosby, který se na trojciferné číslo dostal celkem šestkrát.

V utkání s Los Angeles zaznamenal McDavid gól a asistenci, čímž se dostal na magickou metu 100 bodů v jedné sezoně. Povedlo se mu to v době, kdy má Edmonton před sebou ještě dalších 14 duelů. Trojciferné číslo se v jeho statistikách objevilo již popáté, pouze dvakrát kýženou stovku nepřekonal. 

Stý bod si připsal přihrávkou před branku, která nakonec skončila vlastním gólem defenzívy Kings. Následně fanoušci v aréně začali jásat a gratulovali svému kapitánovi ke skvělému úspěchu. Kdyby nebyl ročníku 2019/2020 zkrácený, mohl mít McDavid 100 bodů šest sezon po sobě. 

Související obsah

Rodák z ontarijského Richmond Hillu má 37 branek a 63 asistencí, podle propočtů by do konce základní části mohl zaznamenat dalších 21 bodů. Na magickou hranici to letos nejspíše dotáhne ještě jeho týmový kolega Leon Draisaitl, floridský Jonathan Huberdeau či Johnny Gaudreau z Calgary. Hodně vyrovnané je to zatím i v počtu vstřelených branek, Draisaitl s Matthewsem mají shodně 49 gólů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události