Skvělá Votíková! Vychytala hráčky Bayernu a PSG si zahraje semifinále LM

Barbora Votíková v dresu PSG | Zdroj: Profimedia

Neexistuje známější česká fotbalistka, než je brankářka Barbora Votíková. Reprezentační jednička chytá za hvězdné PSG, které ve středu postoupilo do semifinále Ligy mistryň. Pětadvacetiletá rodačka z Plzně chytala v obou duelech a výrazně dopomohla k postupu do nejlepší čtyřky. Utkání sledovalo přes 27 000 fanoušků.

PSG se utkalo ve čtvrtfinále prestižní klubové soutěže s Bayernem a hned první utkání dopadlo lépe pro francouzský celek, který jel domů potvrdit postup po venkovní výhře 2:1. Pařížanky v odvetě také od 17. minuty vedly a vypadalo to na snadný postup do semifinále přes silný Bayern Mnichov.

Hráčky německého celku ovšem brzy vyrovnaly a na startu druhého poločasu stav utkání otočily. Nutno podotknout, že Votíková za inkasované branky nemohla. Jeden gól přišel z dorážky, ten druhý byl tečovaný do protipohybu. Šlo se nakonec do prodloužení, kde bavorský celek zmrazila Švýcarka Ramona Bachmannová.

Po remíze 2:2 tak postupuje PSG, které se utká o finále s vítězem duelu Juventus–Lyon. První duel zvládl italský celek, za který hraje také Andrea Stašková, vyhrát 2:1. Odveta ve Francii bude ale obtížná, Lyon je totiž vedoucím celkem tuzemské soutěže. Votíková ve středečním duelu čelila celkem šesti střelám, v prvním duelu pěti.

Na utkání mezi Barcelonou a Realem Madrid v ženské Lize mistryň přišlo 91 000 fanoušků: