Hokej

To byl hit jako víno. Radko Gudas smetl soupeře, ten udělal slušné salto

Hokejový reprezentant Radko Gudas se v NHL zase předvedl. Řízný bek ukázal soupeři v duelu proti Chicagu, zač je toho loket. Hráče Blackhawks Kirbyho Dacha totiž smetl parádním hitem, po kterém kanadský útočník nad ledem dokonce udělal salto. Zásah českého matadora se zařadil mezi nejhezčí momenty zápasu a sám Gudas se po závěrečné siréně mohl radovat – jeho Panthers vyhráli a Čech si připsal jednu nahrávku.

Český zadák Radko Gudas zažil v hokejové NHL povedený večer. Jeho Florida si pohrála s Chicagem jako kočka s myší a nasázela Blackhawks čtyři branky. Na triumfu se podílel i 31letý rodák z Prahy, který zapsal asistenci na druhou trefu Panthers. 

Po Gudasově souhře s Thorntonem se totiž k puku dostal Ryan Lomberg a parádní ranou z pravého kruhu propálil Deliu. Jedna nahrávka ale nebyla tím, čím na sebe český reprezentant upozornil. Zkraje druhé třetiny totiž předvedl parádní hit, jenž musel zaujmout snad všechny hokejové fajnšmekry. 

Na časomíře se zrovna rozběhla 22. minuta, když Gudas u mantinelu nekompromisně nabral Kirbyho Dacha. Najel do něj zády a kanadský forvard přes něj přepadl takovým způsobem, že nad ledem udělal salto a dopadl na hrací plochu.

Související obsah

Diváci okamžitě začali aplaudovat. A co Gudas? Ten nevzrušeně poodjel pryč a pustil se do osobního souboje s dalším hráčem soupeře. Jeho skvělý hit si ale budou fanoušci ještě dlouho pamatovat. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události