Drchal nastoupil v základu Drážďan. Porážku se Schalke ale neodvrátil

V druhé německé Bundeslize byly v pátek na programu dva duely. V zápase Drážďan se Schalke nastoupil i český útočník Václav Drchal, který ale porážku domácích neodvrátil. Ve druhém zápase porazil Ingolstadt Aue 3:2.

První velkou šanci měli ve 26. minutě domácí, ale Will napálil pouze tyčku. Do vedení však šlo na konci první půle Schalke. Will ve vápně srazil Teroddeho a sudí odpískal penaltu. K ní se postavil sám faulovaný útočník a bezpečně proměnil.

Jak první půle končila, tak druhá pokračovala. Drexler poslal do vápna nadýchaný centr, který se snesl na hlavu Teroddeho a bylo to už 2:0. Vzápětí nebezpečně hlavičkoval Ouwejan, jenže nezamířil přesně, a skóre tak nezvýšil.

​Drážďany však nesložily zbraně a v 70. minutě se dostaly na dostřel. Po centru z přímého kopu nejvýše vyskočil Paul Will a hlavou uklidil míč do sítě. Schalke nakonec těsné vedení udrželo a po výhře 2:1 stále živí šanci na návrat do nejvyšší soutěže. Do 66. minuty byl na hřišti také Václav Drchal, který v Drážďanech hostuje ze Sparty, ale gólově se neprosadil.