Tenis

Tenista Medveděv musí na operaci, boj o tenisový trůn se odkládá

Tenista Medveděv musí na operaci, boj o tenisový trůn se odkládá
Tenista Daniil Medveděv. | Zdroj: Profimedia.cz

Tenista Daniil Medveděv musí na několik týdnů nedobrovolně odložit raketu. Poté, co vypadl ve čtvrtfinále turnaje v Miami s Polákem Hurkaczem, u něj lékaři zjistili problém s kýlou. Světová tenisová dvojka se tak podrobí operaci a v sezoně si nuceně odpočine. Boj o světový trůn s Novakem Djokovičem se tak odkládá.

Na turnaji v Miami potřeboval Medveděv dojít do semifinále, aby se opětovně stal světovou tenisovou jedničkou. Po porážce se však naděje na žebříčkový posun rozplynula. Ruský tenista se po prohrané bitvě nechal slyšet, že se necítil vůbec dobře a přirovnal svůj stav k "rybě na gauči". 

Teď se dozvěděl, proč byl limitován. Lékaři mu totiž diagnostikovali obtíže s kýlou. Vítěz US Open z loňské sezony tak musí do nemocnice na zákrok a čeká ho několik týdnů nuceného odpočinku. 

Související obsah

​Souboj o tenisovou jedničku se tak odkládá. Zatímco Medveděv přijde o spoustu zápasů kvůli rekonvalescenci, Djokovič zase neustále řeší problémy s očkováním a covidovými pravidly. Srb, který je v čele žebříčku, má momentálně 8 465 bodů, ruský tenista zaostává jen o 55 bodů. Třetí příčku zaujímá Rafael Nadal, ten ale na první místo ztrácí více než tisíc bodů, konkrétně jich má 7 115. 

Novak Djokovič, se kterým Medveděv soupeří o post světové jedničky, přišel o americkou šňůru turnajů kvůli covidovým pravidlům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události