Další sporty

Tiger Woods trénoval před Masters. Soupeř říká, že byl fenomenální

Tiger Woods trénoval před Masters. Soupeř říká, že byl fenomenální
Golfista Tiger Woods Zdroj: Profimedia

Tiger Woods se po těžké autonehodě z loňského února vrací do formy. Před nadcházejícím Masters trénoval na kopcích Augusta National s Fredem Couplesem, který byl z jeho hry nadšený. "Je příliš dobrý, je příliš dobrý," hodnotil výkon americké golfové legendy vítěz Masters z roku 1992.

Tiger Woods se už neprochází po golfovém trávníku tak elegantně jako dřív. Není divu, zraněná pravá noha z čtrnáct měsíců staré autonehody jej stále limituje. Jakmile ale dojde na odpalování míčků, začínají jej jeho soupeři poznávat. V golfovém centru Augusta National si zahrál tréninkových devět jamek před nadcházejícím Masters, které se na témže místě uskuteční 7.–10. dubna.

"Pokud bude odpalovat takhle, tak už jen zbývá, aby to uchodil. Jestliže dokáže projít všech 72 jamek, bude velmi konkurenceschopný. Je příliš dobrý, příliš dobrý," opakuje vítěz Masters z roku 1992 a bývalá světová jednička Fred Couples, přičemž zdůraznil, že tento prestižní turnaj je náročný i po fyzické stránce.

Související obsah

​Woods dorazil na tréninkové hřiště v pondělí odpoledne. Než zamířil na první odpaliště, asi hodinu procvičoval nejrůznější typy ran a některé se mu opravdu povedly. Na osmé pětiparové jamce dostal míček na green na dvě rány. Trefil pět ze sedmi fairwayů a pět z devíti greenů. 

"Tiger dělá všechno, aby se vrátil mezi nejlepší. To je samo o sobě působivé. Je opravdu těžké toho tolik nachodit s tím, čím si prošel posledních čtrnáct měsíců. Doufám, že mu vše vyjde v úterý a ve středu. Pokud ano, jsem si jistý, že to ve čtvrtek zvládne," předvídá Couples, který sám měl problémy se zády a tuto sezonu neodehrál ani jeden turnaj. 

S golfovou holí to velmi dobře umí i Tigerův syn Charlie Axel Woods:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události