Fotbal

Ruským fotbalistům neprodloužili víza, oba si museli sbalit kufry a opustit Česko

Ruským fotbalistům neprodloužili víza, oba si museli sbalit kufry a opustit Česko
Hráč Bohemky Jevgenij Nazarov | Zdroj: Twitter @bohemians1905

Dva prvoligové fotbalové kluby v uplynulých dnech řešily velký problém. Českobudějovický Maksim Matvejev a Jevgenij Nazarov z Bohemky přišli o pracovní víza, která jim nebyla prodloužena. Oba tak museli Českou republiku opustit. Doplatili na to, že česká vláda zastavila kvůli válce na Ukrajině vydávání víz pro ruské občany.

Jevgenij Nazarov se v legendárním Ďolíčku moc dlouho neohřál. Do klubu přišel v zimní přestávce a po úspěšných testech si vysloužil smlouvu s A týmem. Při podpisu kontraktu požádal o prodloužení pracovního víza. To ale česká vláda vzhledem k dění na Ukrajině pozastavila. A to všem ruským občanům na území ČR.

"Běžná administrativa, která by standardní cestou neznamenala žádný problém, tak vystavila stopku. Klub se pokoušel najít Nazarovovi hostování v zemích, které by to umožnily. Když lhůta uplynula a hráč musel republiku nuceně opustit, uvolnila ho Bohemka ze smlouvy, aby mohl v další kariéře pokračovat jinde," uvedli Bohemians Praha 1905 na svých webových stránkách k nešťastné situaci. Nazarov stihl za Klokany odehrát na jaře jen čtyři minuty. Teď musel zamířit zpátky do Ruska.

Stejný případ řešili zástupci jihočeského Dynama, kde musel skončit ruský obránce Maksim Matvejev. Dvacetiletý fotbalista přišel na začátku roku z Lokomotivu Moskva a začal se připravovat s prvním mužstvem. Za A tým sice nenastoupil, naskočil ale do několika utkání rezervy. Obdobně jako Nazarov si musel v Českých Budějovicích sbalit kufry a vydat se do rodné země.

Související obsah

​"Mrzí nás, že o Makse přicházíme. Viděli jsme v něm velký potenciál, který u nás mohl rozvíjet, ovšem situace se v poslední době změnila natolik, že není možné, aby v našem klubu pokračoval. Žádost o dlouhodobá víza podal včas, ovšem kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině byla jejich vydání pozastavena," řekl ke kauze na klubovém webu ředitel Milan Čadek.

Na Ukrajině už více než měsíc zuří válka s Ruskem. Česko se snaží pomáhat různými způsoby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události