Fotbal

Fotbalová Slavia opět pomůže Ukrajině, draží speciální klubové suvenýry

Fotbalová Slavia opět pomůže Ukrajině, draží speciální klubové suvenýry
Taras Kačaraba s tričkem na podporu Ukrajiny Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Aktuální mistr české fotbalové Fortuna ligy opět pomůže válkou zasažené Ukrajině. Ve spolupráci s Galerií Kodl se Pražané rozhodli vydražit speciální trika, ve kterých sešívaní nastoupili do odvety Evropské konferenční ligy s Fenerbahce v den zahájení války na území východního státu.

Aukce probíhá od začátku dubna na webu Artslimit, kde fanoušci a široká veřejnost mohou dražit speciální trika s nápisem "We Stand With Ukraine". Dražit se na dobrou věc bude také kšiltovka Jindřicha Trpišovského. Do prodeje jdou trika hráčů základní sestavy včetně Tarase Kačaraby, jenž do duelu nastoupil jako kapitán. 

Dražit se bude do 24. dubna, tedy do datumu, kdy uplynou od zmiňovaného zápasu celé dva měsíce. V utkání s tureckým celkem zněla stadionem i ikonická písnička od Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka. Trička věnovala kompletní jedenáctka –  Aleš Mandous, Tomáš Holeš, Aiham Ousou, Oscar Dorley, Alexander Bah, Ivan Schranz, Ibrahim Traoré, Peter Olayinka, Srdjan Plavšie, Yira Sor a již zmiňovaný Kačaraba. 

Související obsah

​Trička jsou "vylepšena" autogramem hráče na přední straně, zezadu se pak podepsali spoluhráči včetně trenéra Trpišovského. Celý výtěžek bude rozdělen mezi několik projektů, mezi kterými je například podpora více než stovky uprchlíků, které Slavia ubytovává přímo ve svých zařízeních. Vítězové aukcí obdrží vstup do VIP na utkání Slavie a personalizovaný dres jako bonus. 

Slavia se v Evropské konferenční lize utká opět s Feyenoordem. Komentátor Nova Sport Štěpán Sokol hodnotí šance Pražanů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události