Tenis

Fruhvirtová bojovala jako lvice, po prohře s Benčičovou ale končí

Fruhvirtová bojovala jako lvice, po prohře s Benčičovou ale končí
Linda Fruhvirtová | Zdroj: TV Nova

České tenisové kometě Lindě Fruhvirtové se ve druhém kole turnaje v Charlestonu dařilo jako na houpačce. Švýcarské hráčce Belindě Benčičové sice podlehla 2:0 po setech 1:6 a 6:7, po úvodní nepovedené sadě však předvedla parádní výkon a soupeřku pořádně potrápila. Nakonec padla až v tiebreaku. Nezopakovala tak skvělá tažení z uplynulých týdnů a na antuce skončila velmi brzy v poli poražených.

V prvním kole porazila ve třech setech Konjuhovou, poté se na kurt postavila proti bývalé světové čtyřce Belindě Benčičové. Právě zkušená Švýcarka byla nad síly mladé české tenistky.

Fruhvirtové se nedařilo už od úvodních gemů a soupeřka si vypracovala náskok 3:0. Už v úvodní hře Češku brejkla, následně získala vlastní servis a přidala druhý brejk. Šestnáctiletá česká hvězdička sice následně získala své podání, to však bylo z její strany vše a Benčičová opanovala první sadu 6:1. 

Úvod druhého setu měl zcela opačný průběh. Fruhvirtová se rychle oklepala z nepovedené sady a postupně se ujala vedení 3:0. Stejně jako její protivnice předtím zaznamenala hned dva úspěšné brejky. Benčičová ale zatnula zuby a začala dotahovat, nakonec průběžný výsledek otočila na 6:5. Češka však zabojovala a za stavu 6:6 dotáhla druhou sadu do tie breaku. 

Související obsah

​V něm se obě hráčky přetahovaly o každý míček a dohnaly tie break do stavu 6:6. Češka ale nakonec Švýcarce podlehla 7:6. S turnajem v Charlestonu se tak po velké bitvě loučí. 

Výsledek druhého kola ženské dvouhry na turnaji WTA v Charlestonu:

L. Fruhvirtová - B. Benčičová 0:2 (1:6, 6:7)

Z prvního kola turnaje v Charlestonu Fruhvirtová sice postoupila, další soupeřka však byla nad její síly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události