Fotbal

Petr Rada na koberečku: Komise s ním zahájila disciplinární řízení

Petr Rada na koberečku: Komise s ním zahájila disciplinární řízení
Zdroj: profimedia.cz

Ostrá slova Petra Rady vůči fanouškovi během ligového utkání mají dohru. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace s trenérem Jablonce zahájila disciplinární řízení. Stejně tak vyšetřuje domácí Pardubice za zanedbání povinností pořadatele.

"Pojď dolů! Pojď! Pojď sem. Já ti ji nakouřím, že se po****š," urval se Rada na fanouška, který měl trenéra nazvat čů****m. Nicméně incident nyní vyšetřuje disciplinární komise.

"Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s trenérem klubu FK Jablonec panem Petrem Radou za pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči divákovi, ke kterému došlo v utkání 27. kola F:L proti FK Pardubice," stojí v oficiální zprávě ze čtvrtečního jednání komise.

Stejně tak komise zahájila řízení i s domácím klubem FK Pardubicemi, který letošní sezonu hraje ve vršovickém Ďolíčku, kvůli "porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků na adresu trenéra hostů) v utkání 27. kola F:L proti FK Jablonec."

Pardubický klub se jménem předsedy představenstva za nevhodné chování již omluvil. Podcenění situace ze strany organizátorů zmínil i tiskový mluvčí Jablonce. Při komunikaci s TN.cz přiznal, že by k takovým situacím nemělo docházet, zároveň však naznačil, že se o drzého fanouška měli včas postarat pořadatelé.

Související obsah

​"Předejít těmto incidentům by se dalo tak, aby někteří jedinci, kteří jdou na fotbal, nebyli tak moc pod vlivem. Druhá věc je nečinnost pořadatelů, kteří tohoto jedince nechali takto vulgárně urážet našeho trenéra. Přeci neznamená, že když si někdo koupí lístek na fotbal, tak se pak může chovat takhle. Někteří lidé říkají, že se nad to měl trenér povznést, ale ne vždy se to podaří. Je k tomu potřeba součinnost všech zúčastněných osob," vyjádřil se Martin Bergman.

Takto Petr Rada perlil po ztraceném zápase proti Spartě:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události