Hokej

Hertlův šéf po 19 letech rezignoval, má zdravotní problémy

Hertlův šéf po 19 letech rezignoval, má zdravotní problémy
Generální manažer San Jose Doug Wilson | Zdroj: profimedia.cz/Justin K. Aller

Generální manažer Doug Wilson končí u hokejistů San Jose. 64letý bývalý hokejista už nemůže kvůli zdravotním problémům naplno vykonávat svou funkci, a tak se rozhodl po 19 sezonách z vedení Sharks odejít.

"I když jsem za posledních několik měsíců udělal velký pokrok, cítím, že je v nejlepším zájmu organizace i mém, abych opustil své současné povinnosti a soustředil se na své zdraví a úplné uzdravení," vysvětlil Doug Wilson důvod, proč odchází z pozice generálního manažera San Jose. Wilsona od září trápí problém s trvalým kašlem, který ovlivňuje i jeho spánek.

64letý funkcionář nastoupil na pozici generálního manažera v roce 2003 a za dobu jeho působení dokázali Sharks hned ve 14 případech postoupit do play-off NHL. V roce 2016 pak dokonce hráli finále. V boji o Stanley Cup ale podlehli v šesti zápasech Pittsburghu.

Související obsah

"Je těžké vidět takového chlápka odstoupit. Měl zde neuvěřitelnou kariéru, a to nejen hokejovou, ale i manažerskou. Přeji mu jen to nejlepší, protože nic není důležitější než zdraví," okomentoval Wilsonův odchod útočník Tomáš Hertl.

Člen Síně slávy NHL strávil většinu své hráčské kariéry v Chicagu Blackhawks. V sezoně 1991/1992, kdy San Jose poprvé nastoupili do NHL, začal obránce Doug Wilson hrát právě za Sharks. Kariéru pak ukončil před startem sezony 1993/1994. 

Související obsah

Douga Wilsona dočasně nahradí ve funkci generálního manažera Joe Will, který tuto funkci zastával už během předchozích Wilsonových zdravotních absencí.

Tomáš Hertl nedávno podepsal se San Jose pohádkovou smlouvu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události