Fotbal

Další experiment s časem: Na MS chtějí prodlužovat, v Portugalsku krátit

Další experiment s časem: Na MS chtějí prodlužovat, v Portugalsku krátit
Zdroj: profimedia.cz

Jen pár dnů poté, co se objevily zprávy, že pořadatelé mistrovství světa v Kataru chtějí prodloužit hrací dobu na rovných 100 minut, je tu další experiment. Portugalská fotbalová federace chce pro změnu čas zkrátit na 60 minut s tím, že by časomíra běžela pouze v době, kdy je míč ve hře.

K experimentu má dojít v dubnu na turnaji hráčů do 23 let Revelation Cup. Pořadatelé ve spolupráci s univerzitou chtějí vyzkoušet dva půlhodinové poločasy, během kterých časomíra poběží jen v případě, že je míč ve hře. Tedy v případě jakéhokoliv přerušení by se čas zastavil.

Projekt před spuštěním musí odsouhlasit Mezinárodní pravidlová komise (IFAB). V případě spuštění jsou pořadatelé turnaje domluvení s tamní univerzitou, která by posléze vyhodnotila získaná data. Cílem experimentu je snaha přinést do fotbalu více odehraných minut.

Související obsah

​CIES, Mezinárodní středisko pro sportovní studia ve Švýcarsku, v dříve zveřejněné studii, ve které byla analyzována data z 37 evropských lig, odhalilo, že ve většině soutěží se kvůli zdržování, autům, faulům a podobným situacím odehraje méně než 60 minut čistého času.

Benzemovi na hattrick v Lize mistrů proti Chelsea stačilo rozmezí 24 minut:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události