Motorsport

Salač skončil v první kvalifikaci pátý, do závodu půjde z druhé desítky

Salač skončil v první kvalifikaci pátý, do závodu půjde z druhé desítky
Filip Salač ve druhém závodu sezóny 2022 | Zdroj: profimedia.cz

Velice dobrý čas zajel v kvalifikaci Filip Salač, kterému se ale nakonec nepovedlo postoupit do druhé části, kde by si mohl vyjet co nejlepší pozici do nedělního závodu. Po pádu v závěru měl pátý nejlepší čas, do hlavní kvalifikace ale postupovali pouze čtyři nejlepší. Do závodu odstartuje z devatenáctého fleku.

Salač byl ve třetím tréninku v americkém Austinu až na dvacátém místě, což jej odsoudilo do první kvalifikace, kde si musel vyjet postup do hlavní kvalifikace. To se mu ale nakonec o pár setin nepovedlo. Český závodník byl dlouho na třetím místě, ale nakonec jej předjeli dva jezdci. Při posledním časovém ataku Salač upadl. 

Je tedy jisté, že do závodu v Texasu půjde z devatenácté pozice. Český talent bude útočit na své první body v Moto2 i letošní sezoně. Pole position si vyjel možná překvapivě Američan Cameron Beaubier s časem 2:08.751. Druhý skončil Ital Vietti a třetí byl španělský závodník Canet. 

Související obsah

V královské kubatuře MotoGP byl nejrychlejší s časem 2:02.039 Španěl Jorge Martín, který dojel před Australanem Millerem a Italem Bagnaiou. Úřadující mistr světa Fabio Quartararo bude startovat ze šestého fleku, Marc Márquez měl až devátý nejrychlejší čas. 

V premiérovém závodě v letošním roce dojel König na 22. místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události