Fotbal

Ronaldův exces vyšetřuje policie. Syn je v šoku, má poraněnou ruku, říká matka

Cristiano Ronaldo je v problémech a řeč není o jeho výkonech na hřišti. Jeho exces po prohře s Evertonem 0:1, kdy na cestě do šaten u tunelu vyrazil telefon fanouškovi z ruky, řeší policie. O incidentu promluvila také žena prohlašující se za matku čtrnáctiletého Jakea Hardinga, který měl být terčem Ronaldova hněvu. Její syn, který je postižený autismem, má zničený mobil, poraněnou ruku a je v šoku z chování jednoho ze svých idolů. "Na fotbal už nechce," tvrdí matka.

"On je autista a byl napaden profesionálním fotbalistou. Takhle to jako máma vidím," řekla Sarah Kellyová o traumatickém zážitku z Goodison Parku pro Liverpool ECHO.

Na jejího čtrnáctiletého syna Jakea Hardinga se utrhl naštvaný Cristiano Ronaldo. Vyrazil mu telefon z ruky a pohmoždil hřbet ruky, což matka doložila sérií fotek. A to proto, že si nadšený fotbalový fanoušek natáčel jednoho ze svých idolů. Ačkoli Jake fandí Evertonu, tak Ronalda jakožto velkého hráče obdivoval.

"On je idol. Ano, není z Evertonu, ale je to velký hráč. Syn se vždy těšil, že tam Ronaldo bude," vysvětlovala Sarah. Ale o takové setkání nikdo nestál. "Natáčel všechny hráče United, jak procházejí kolem. Poté naklonil telefon dolů, aby natočil Ronalda, jak si stahuje podkolenky a odkrývá krvavé zranění. Jenom dal telefon dolů, nic neřekl," popisovala matka traumatický zážitek.

Oba po incidentu zůstali v šoku. "Brečela jsem, byla jsem v šoku. Jacob byl kompletně v šoku. On je autista trpící dyspraxií (postižení snižující motoriku – pozn. red.), takže se z toho oklepal až po příchodu domů. Byl to první zápas, na kterém kdy byl, ale po tomhle už na fotbal nechce," pokračovala Sarah Kellyová. Až do té chvíle si užívali skvělý, společný den, ale tohle oba prý úplně zničilo.

Související obsah

​Policie v Merseyside potvrdila, že zahájila vyšetřování onoho incidentu. Ronaldovým chováním se zaobírá také klub. Ať už policie situaci uzavře s jakýmkoliv závěrem, fotbalistova pověst utrpěla obrovský zásah. Sám Cristiano se vyjádřil na sociálních sítích, kde se omluvil a na usmířenou pozval Jakea do svatostánku Manchesteru United:

"Není jednoduché zvládat své emoce v těžkých momentech, jakými si právě procházíme. Nicméně vždy musíme být trpěliví, mít respekt a jít příkladem pro mladé, kteří milují tuto nádhernou hru. Pokud je to možné, rád bych se omluvil. Rád bych pozval onoho fanouška na zápas na Old Trafford na důkaz fair-play a sportovního ducha."

Takhle to vypadalo, když se Ronaldo na začátku sezony vrátil na Old Trafford:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události