Další sporty

McIlroy předvedl na Masters skvělý finiš, zvítězil Scheffler. Woods se trápil

McIlroy předvedl na Masters skvělý finiš, zvítězil Scheffler. Woods se trápil
Scottie Scheffler v zeleném saku pro vítěze Masters Zdroj: Profimedia

Golfová sezona má za sebou první major sezony. Slavné Masters nakonec ovládl Scottie Scheffler, který ale v posledním kole musel odvracet tvrdý útok Roryho McIlroye, jenž za světovou jedničkou nakonec zaostal o tři rány. Nedařilo se Tigeru Woodsovi. Ten zapsal v závěrečném dni +6, celkově +13, a skončil tak na 47. místě.

Úžasné kolo prožil v Augustě Rory McIlroy. Na posledním majoru, který ještě nevyhrál, zahrál 64 ran, tedy osm úderů pod par. Na pětiparové třináctce dokonce zapsal eagle a k tomu přidal hned šest birdie. Jeho stíhací jízda se nakonec zastavila na skóre −7 a nestačil pouze na jednoho hráče.

Zelené sako získala světová jednička Američan Scottie Scheffler, který se do vedení dostal už ve druhém kole. Po něm vedl o pět ran. Po třetím to bylo o tři a toto vedení udržel až do konce.

"Ještě ráno jsem brečel jako dítě. Byl jsem vystresovaný, seděl jsem vedle manželky Meredith a říkal jsem jí, že nevím, jestli jsem na to připravený," přiznal Scheffler pro oficiální web turnaje. "Snažil jsem se nepřipouštět si takový tlak a udržet koncentraci. Když jsem měl náskok pěti ran, řekl jsem, že si už zbytek užiju," dodal šťastný vítěz.

Související obsah

​Scheffler prožívá zatím skvělou sezonu. Před Masters vyhrál čtyři turnaje a vše nyní korunoval v Augustě, kde ve 25 letech získal svůj první major kariéry.

Závěr turnaje se vůbec nepovedl Tigeru Woodsovi, jenž v neděli zahrál +6, a na 17. jamce zahrál dokonce double bogey. Šest úderů nad par během jednoho kola je vyrovnáním jeho nejhoršího výsledku na Masters. Turnaj nakonec ukončil s celkovým skóre +13 a obsadil 47. místo. Novinářům po turnaji přiznal, že dohrával ve velkých bolestech.

Nicméně špatný výsledek ani velké bolesti Woodse od dalšího hraní neodradily. Zda se zúčastní příštího majoru PGA Championship neřekl, ale minimálně na červencovém The Open plánuje hrát.

Pro Tigera Woodse šlo o první turnaj po jeho vážné autonehodě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události