Hokej

Finský komentátor si dal úkol. Nechtěl při zápase jmenovat Ovečkina. A povedlo se

Finský komentátor si dal úkol. Nechtěl při zápase jmenovat Ovečkina. A povedlo se
Hokejista Alexandr Ovečkin v dresu Washingtonu Zdroj: profimedia.cz/UPI

Finský hokejový komentátor Tero Kainulainen udělal hodně zásadní rozhodnutí. Usmyslel si, že nebude v zápasech NHL jmenovat ruského útočníka Alexandra Ovečkina. A jak si slíbil, tak udělal. Hvězdného hokejistu označoval jako "kapitána Capitals" či "osmičku", s níž matador Washingtonu nastupuje. Důvodem je nejspíše fakt, že jeden z nejlepších hráčů historie se nedistancoval od Vladimira Putina a války na Ukrajině. Ovečkina Fin prozatím ignoroval ve dvou utkáních.

"Před zápasem NHL mezi Pittsburghem a Washingtonem jsem si dal malou výzvu. Snažil jsem se nezmínit jméno kapitána Capitals a uspěl jsem," řekl finský komentátor Tero Kainulainen podle Championat.com.

Rozhodl se totiž, že bude zcela ignorovat ruskou hvězdu Alexandra Ovečkina. Při samotném utkání ho opravdu nezmínil, ani když se dotkl puku, ani když střílel. Buď mluvil o něčem jiném nebo mlčel. Jakmile pak Rus vsítil branku, Fin ho označil jako "kapitána Capitals" a "osmičku", což je číslo, s nímž Ovečkin nastupuje.

Související obsah

​To stejné se rozhodl udělat i v dalším duelu Washingtonu, který Capitals odehráli proti Bostonu. Důvodem je zřejmě fakt, že Ovečkin tvrdě neodsoudil ruskou invazi na Ukrajinu, a navíc má na svém instagramu stále společnou fotku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

V Carolině na Ovečkina bučeli, přesto dal vítězný nájezd:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události