Fotbal

Dobré zprávy od Louise van Gaala. Léčba rakoviny byla úspěšná

Dobré zprávy od Louise van Gaala. Léčba rakoviny byla úspěšná
Bývalý nizozemský trenér Louis van Gaal. Zdroj: Profimedia.cz

Skvělá zpráva přišla od trenéra nizozemské fotbalové reprezentace Louise van Gaala. Ten oznámil, že léčba rakoviny prostaty byla úspěšná, a nic mu tak nebrání, aby se se svým celkem mohl připravovat na mistrovství světa, které se uskuteční na konci roku v Kataru.

"Prošel jsem si vším. Byl jsem 25krát ozařován a musel jsem čekat pět až šest měsíců, abych zjistil, jestli léčba splnila svou úlohu. A splnila," prozradil pro agenturu ANP bývalý kouč Bayernu Mnichov, Manchesteru United nebo Barcelony.

O nemoci van Gaal informoval na začátku dubna. V tu chvíli už pouze čekal na to, jak léčba zafunguje. Samotní hráči ale o jeho nemoci vůbec nevěděli. "Nechtěl jsem jim to říkat, protože by to mohlo ovlivnit jejich výkony. Musel jsem v noci dojíždět do nemocnice, ale nikdy se to nedozvěděli. Řekl jsem o tom pouze rodině," pokračoval 70letý trenér.

Související obsah

​Ten se s touto nemocí setkal již před lety ve své rodině. V roce 1994 zemřela na rakovinu jater a slinivky jeho první manželka. "Prožil jsem si už hodně nemocí. Rakovinu měla i moje manželka. Teď už je to pro mě jen součást života," řekl van Gaal.

Nyní už se může plně věnovat národnímu týmu, se kterým ho čeká mistrovství světa v Kataru, což bude jeho poslední akce s reprezentačním výběrem. Po šampionátu ho na lavičce vystřídá Ronald Koeman.

V Kataru budou jistě přítomni i nizozemští fanoušci, kteří se na evropském šampionátu postarali o skvělou atmosféru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události