Fotbal

Přestup do Barcelony je prý hotová věc. Lewandowski opustí Bayern

Přestup do Barcelony je prý hotová věc. Lewandowski opustí Bayern
Zdroj: profimedia.cz

Údajně je rozhodnuto. Fotbalový ostrostřelec Robert Lewandowski se podle zákulisních informací domluvil na přestupu do Barcelony. Třiatřicetiletý útočník o tom prý už informoval i sportovního ředitele Bayernu Olivera Kahna. Další zdroje naopak hovoří o tom, že mnichovský gigant nemá v úmyslu polskou hvězdu někam pouštět.

Nejspíš už se definitivně rozhodl. Robert Lewandowski se podle informací polských novinářů a TVP Sport sešel se sportovním ředitelem Bayernu a bývalou hvězdou klubu Oliverem Kahnem, kterému oznámil, že neprodlouží smlouvu.

Ta mu končí letos v létě a slavný Polák se chce údajně posunout dál. Nové angažmá si prý dokonce už domluvil. A to ve věhlasné Barceloně, s níž koketoval delší dobu.

Xavi se z pozice trenéra katalánského celku podle německých médií nechal slyšet, že by si Lewandowského přál mít v sestavě, a tak by jeho příchodu nemělo nic bránit.

Na Pyrenejském poloostrově by pro něj měla být podle Sky Sports připravena smlouva na dva až tři roky a Polák by si měl každý rok vydělat asi 35–40 milionů eur, což je více než 855 milionů korun.

Související obsah

​Bayern na druhou stranu prý nechce svého nejlepšího střelce pustit jen tak snadno. Aby také chtěl. Lewandowski je v klubu od sezony 2014/2015 a od té doby za Mnichovany nastřílel úctyhodných 235 branek, a to jen v rámci Bundesligy. Dalších 68 přidal v Lize mistrů a trefoval se i v domácím poháru.

Robert Lewandowski střílí góly jako na běžícím páse. Trefil se i v duelu s Augsburgem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události