Fotbal

Trenér Vrba se vrací do Plzně. Viktorku povede při rozlučce Limberského

Bývalý obránce a reprezentant David Limberský se v květnu oficiálně rozloučí se svou bohatou kariérou. Na jeho rozlučkový zápas, který se bude konat v Plzni, dorazí také současný trenér Sparty Pavel Vrba, jenž povede svou bývalou plzeňskou partu.

Kariéra trenéra Pavla Vrby je pevně spjata s Viktorií Plzeň, se kterou slavil tři tituly. Ve třech případech u toho byl také obránce David Limberský, jenž ukončil kariéru v červnu 2021.

Bývalý plzeňský fotbalista chystá oficiální rozlučku s názvem "Limbovo finále". V plzeňské Doosan Areně se tak 17. května uskuteční zápas mezi současným kádrem Viktorie Plzeň a plzeňským týmem ze zlaté éry, jenž povede právě aktuální kouč Sparty.

"Myslel jsem, že bude náročné sem dostat současného trenéra Sparty, ale 'taťka' neváhal ani vteřinu a řekl, že jednoznačně přijede. On si to tam vykomunikoval se svým PR týmem a dostal zelenou. Jsem za to šťastný," prohlásil Limberský na tiskové konferenci.

Související obsah

​"Teď by se asi měly odhodit veškeré sváry. Je to oslava fotbalu, celé Viktorky, mě. Jsem rád, že účast přijal na první dobrou," dodal bývalý plzeňský obránce, jemuž nevadí, že Vrba aktuálně trénuje konkurenční Spartu.

Kdo naopak nedostal pozvánku, je Michael Krmenčík. "Přemýšlel jsem nad tím, že ho pozvu, ale situace je taková, že teď to nejde. To, jak se zachoval k fanouškům, jsem i já těžko kousal. Je mi líto, že si to takhle zkazil, protože jinak výkony a tím, co pro Viktorku odvedl, by si to zasloužil. Ale situace je taková, že neexistuje," řekl Limberský na adresu Krmenčíka, jenž nyní obléká dres Slavie a při podzimním duelu gól proti západočeskému týmu dost nesportovně oslavoval.

Související obsah

​Jinak pozvání na "Limbovo finále" přijalo hned několik bývalých hvězd plzeňského kádru. Chybět nebude Pavel Horváth ani Vladimír Darida, který dokonce dorazí z německé Herthy Berlín. Těšit se můžeme také na Marka Bakoše, Matúše Kozáčika nebo Václava Pilaře z Jablonce.

Výtěžek z rozlučky Davida Limberského půjde na plzeňskou mládež.

David Limberský se ke konci kariéry vyjádřil při křtu knihy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události