Hokej

Ruská sborná přišla o velkou osobnost. Zemřel olympijský vítěz i mistr světa

Ruská sborná přišla o velkou osobnost. Zemřel olympijský vítěz i mistr světa
Do hokejového nebe odešel olympijský vítěz i dvojnásobný mistr světa (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

Do hokejového nebe odešla další ikona evropského i světového formátu. Teprve měsíc po oslavě 60. narozenin zemřel olympijský vítěz z Calgary a dvojnásobný mistr světa Sergej Jašin. O jeho smrti informovalo Dynamo Moskva, s nímž bývalý útočník v roce 1990 vybojoval domácí titul.

Ruský hokej zasáhla smutná zpráva. Ve věku 60 let zesnul bývalý útočník Dynama Moskva Sergej Jašin. O jeho smrti informovalo právě Dynamo, kam ho v roce 1980 doporučil Arkadij Černyšev.

"Hokejový klub Dynamo Moskva vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině a přátelům Sergeje Anatoljeviče. Pro Dynamo je to nenapravitelná ztráta. Truchlíme," uvedl klub na svém oficiálním webu.

Šikovný útočník v moskevském celku debutoval pod taktovkou Vitalije Davydova v roce 1980 a v sezoně 1989/1990 se stejným týmem vyhrál tamní ligu. Kromě Moskvy si zahrál i v Petrohradě nebo Nižněkamsku. Působil také v zahraničí, kde oblékal dresy Dynama Berlín či Davosu.

Související obsah

​S ruskou reprezentací opanoval v roce 1988 olympijský turnaj v Calgary a v letech 1986 a 1989 se se sbornou stal mistrem světa. Na MS 1985 pak s Rusy získal bronz. Stejný kov vyválčil v roce 1981 i na světovém šampionátu juniorů a byl i majitelem zlata a stříbra z MS osmnáctek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události