Další sporty

Nejdražší golfové hole v historii. Tigerovo náčiní se prodalo za rekordní sumu

Nejdražší golfové hole v historii. Tigerovo náčiní se prodalo za rekordní sumu
Tiger Woods s golfovou holí Zdroj: profimedia.cz

Tak takový artefakt by si přál mít ve sbírce každý golfový fanoušek. V aukci totiž byly slavné golfové hole Tigera Woodse, se kterými dokázal na přelomu let 2000 a 2001 získat tzv. Tiger Slam. Vydražená částka dosáhla rekordní hodnoty, tedy 5,1 milionu dolarů (cca 115 milionů korun).

Tiger Woods dokázal i díky těmto golfovým holím na začátku tisíciletí nebývalou věc. V roce 2000 vyhrál jako druhý golfista v historii tři majory turnaje za sebou. Konkrétně US Open, British Open a PGA Championship. Následně slavný golfista ovládl i Masters v roce 2001 a stal se prvním hráčem, který získal čtyři majory v řadě.

Sportovní náčiní 46letého Woodse se nyní dostalo do aukce a jeho cena překonala rekordy. Nakonec jeden zájemce neváhal utratit 5,1 milionu dolarů (cca 115 milionů korun). Tato vysoká suma tak rázem překonala doposud nejdražší vydražený golfový předmět, tedy úbor golfisty Hortona Smitha, jenž v roce 1934 ovládl první ročník Masters. Cena se tehdy vyhoupla na 682 tisíc dolarů (cca 15,4 milionu korun).

To částka za golfové hole Tigera Woodse atakuje i absolutní aukční rekord u sportovních předmětů. "Tyto hole se staly jednou z nejcennějších sportovních memorabilií hned za herním dresem George Hermana "Babe" Rutha, který se v roce 2019 prodal za 5,6 milionu dolarů," potvrdila společnost Golden Axe Auctions.

Související obsah

Nicméně historie se brzy může přepisovat znovu. 20. dubna jde do aukce dres Diega Maradony, ve kterém na MS 1986 skóroval "boží rukou". I v tomto případě má vydražená částka překonat pět milionů dolarů.

Tiger Woods se po vážné autonehodě objevil na golfovém Masters a skončil na 47. místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události