Fotbal

Drahý přestupek. Bundesligový celek zaplatí obří pokutu za vhozený kelímek

Drahý přestupek. Bundesligový celek zaplatí obří pokutu za vhozený kelímek
Fanoušek Bochumi s pivem Zdroj: Profimedia.cz

V utkání nejvyšší německé soutěže mezi domácí Bochumí a hosty z Mönchengladbachu vletěl na pomezního rozhodčího kelímek plný piva. Tehdy se klání nedohrálo a body získala Borussia. Nyní německý svaz sáhl k drtivé pokutě, kterou 12. celek Bundesligy musí zaplatit.

Probíhala zrovna 70. minuta utkání bundesligového duelu, kdy fanoušci hodili plný kelímek piva na rozhodčího Christiana Gittelmanna. Klání se nedohrálo a tři body putovaly do Mönchengladbachu. Po měsíci přišel verdikt od německého fotbalového svazu, který byl nekompromisní. 

Bochum musí zaplatit pokutu ve výši 100 000 eur, která se v korunách šplhá k sumě neuvěřitelných 2,5 milionu korun. Mužstvo z Vestfálska má navíc podmínku, v případě dalších provinění mu bude uzavřen stadion. Podmínka platí do 30. června následujícího roku. 

Podívejte se na situaci, kdy dostal sudí Gittelmann kelímkem do hlavy (na začátku videa sledujte levý roh obrazovky): 

Související obsah

Německý svaz dokonce Bochumi nařídil, aby zavedla video na své zápasy. Celkem za házení kelímků bylo VfL potrestáno pokutou v hodnotě dalších 15 000 eur (přes 360 000 korun). Celkových 33 000 eur (806 253 korun) může být použito na bezpečnostní opatření. Podmínku německý svaz vybral proto, že klub aktivně spolupracuje na dopadení viníků. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události