MacKinnon přispěl pěti body k historické výhře, Voráček a Chytil asistovali

Hokejista Colorada Nathan MacKinnon. Zdroj: Profimedia.cz

V nočních zápasech NHL zazářilo duo z Colorada. Avalanche porazili Los Angeles vysoko 9:3 a výraznou měrou se na tom podíleli Nathan MacKinnon, který zaznamenal pět bodů za tři góly a dvě nahrávky, a také Cale Makar, jenž zapsal čtyři body za branku a tři asistence. Z českých hráčů přispěli k vítězství svých týmů Jakub Voráček a Filip Chytil. Útočník Columbusu pomohl dvěma nahrávkami, forvard Rangers se blýskl jednou asistencí. Utkání Winnipegu a Seattlu naopak bylo kvůli nepřízni počasí odloženo.

Columbus porazil Montreal 5:1 a u dvou branek byl i Čech Jakub Voráček, jenž nahrával na třetí a pátou trefu svého týmu. Nejprve zaúřadoval ve 38. minutě, kdy nahrál Nyquistovi, puk nakonec dopravil do sítě Laine.

Poté zapsal asistenci ještě v 58. minutě, když Jackets pečetili výhru. To český forvard vyslal do přečíslení Bemströma s Gavrikovem a první jmenovaný pohodlně zavěsil.

Jeden bod za asistenci získal při výhře 4:0 nad Philadelphií také útočník Filip Chytil, který byl u druhé trefy svého týmu z 29. minuty. Čech skvěle vybojoval kotouč u mantinelu a nabil přímo před branku Kakkovi, který zblízka skóroval.

Další český zástupce Pavel Francouz byl u triumfu Colorada jen na lavičce, jeho celek však zažil vynikající duel. Už po 11 minutách vedl 4:0 a postupně si dokráčel pro vítězství 9:3. Výhru zrežíroval především Nathan MacKinnon, jenž vsítil hattrick a přidal k němu ještě dvě asistence. Slušně si vedl i Cale Makar. Ten z pozice obránce zaznamenal čtyři kanadské body za gól a tři nahrávky. Na svém kontě už tak letos má i jako bek neskutečných 81 bodů (26 + 55).

​Avalanche navíc trhli rekord. Urvali výhru číslo 53, což je největší číslo v základní části v historii klubu. Navíc nechybělo mnoho, aby vsítili 10 gólů. To se Coloradu povedlo naposledy v roce 1995. Utkání mezi Winnipegem a Seattlem se nakonec vůbec neodehrálo, a to vinou špatného počasí.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Columbus Blue Jackets – Montreal Canadiens 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Roslovic (Laine, Gavrikov), 36. Roslovic (Laine, Nyquist), 38. Laine (Nyquist, J. Voráček), 47. Sillinger (Bemström, Blankenburg), 58. Bemström (J. Voráček, Sillinger) – 39. Poehling (Suzuki, M. Hoffman)

Philadelphia Flyers – New York Rangers 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Kakko (Goodrow, K'A. Miller), 29. Kakko (Chytil), 32. Panarin (Trouba), 59. Copp (Goodrow, Trouba)

Colorado Avalanche – Los Angeles Kings 9:3 (4:0, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Aube-Kubel (E. Johnson, Byram), 4. Ničuškin (Byram, Lehkonen), 11. MacKinnon (Makar, Rantanen), 11. Aube-Kubel (Newhook, D. Toews), 34. Burakovsky (MacKinnon), 39. Makar (MacKinnon, Lehkonen), 42. MacKinnon (Makar), 47. Ničuškin (Makar), 50. MacKinnon (Burakovsky) – 22. A. Kempe (Kaliyev, Stecher), 31. Iafallo (Spence, B. Lizotte), 56. Danault (Spence, T. Moore)