Fotbal

Bývalý hráč Realu a kapitán Kolumbie podlehl následkům autonehody

Bývalý hráč Realu a kapitán Kolumbie podlehl následkům autonehody
Freddy Rincón v dresu Kolumbie na mistrovství světa | Zdroj: Profimedia

Bývalý skvělý fotbalista Freddy Rincón zemřel ve věku pouhých 55 let. Ve středu večer podlehl následkům pondělní autonehody.

Bývalý kolumbijský fotbalista v pondělí ráno ve městě Cali projížděl se svým autem na červenou a ze strany do něj naboural autobus. Rincón musel být ihned převezen do nemocnice, kde prodělal operaci po těžkém poškození mozku. Bohužel ve středu večer lékaři oznámili smutnou zprávu, že účastník tří mistrovství světa svým zraněním podlehl.

"Navzdory veškeré snaze našich týmů Freddy Eusebio Rincón Valencia zemřel," řekl Laureano Quintero z kliniky Imbanaco místním novinářům. Při autonehodě se zranili Rincónovi čtyři spolucestující i řidič autobusu.

55letý fotbalista měl velmi úspěšnou kariéru. Kromě jihoamerických celků prošel i Realem Madrid či Neapolí. S brazilským týmem Corinthians vyhrál mistrovství světa klubů. V kolumbijské reprezentaci tento záložník odehrál 85 zápasů a vstřelil 17 gólů. Zahrál si na třech mistrovstvích světa a několikrát plnil i roli kapitána Kolumbie.

Související obsah

​Jeho 28letý syn Sebastian se vydal v otcových šlépějích a hraje za argentinský klub Barracas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události