Hokej

Hokej v Táboře baví! Plné tribuny se nyní připravují na baráž se Šumperkem

4 237. To je počet diváků, kteří přišli na poslední kvalifikační duel druhé ligy mužů, v němž Tábor zdolal Nový Jičín a postoupil do baráže o Chance ligu. Tam už sehrál první duel na ledě Šumperka, kde ale padl, a v sérii tak ztrácí. Až ale Moravané dorazí do Tábora, očekává se plný stadion a pořádný kotel.

V Táboře má tradici husitství a také hokej, v dobách Dukly tam válel Dopita nebo Ujčík. Teď diváky baví Kohouti. Jihočeské město ovládlo kvalifikaci o baráž do Chance ligy, k vítězství ho navíc hnal rekordní počet fanoušků ve třetí nejvyšší soutěži – 4 237. Kapacita je necelých pět tisíc, tudíž by se místečka našla. 

"Atmosféra je nejlepší za poslední léta," řekl pro TV Nova jeden z fanoušků. "Já jsem z toho unešený, vůbec jsem to nečekal, ale jsem moc rád. O to více se těším na domácí zápasy se Šumperkem," dodal útočník Lukáš Endál, který byl třetím nejproduktivnějším hráčem základní části a během své kariéry si zahrál extraligu za Slavii či Pardubice. 

Související obsah

​Základní část v jižní skupině ovládl Tábor se ziskem 100 bodů a jen se sedmi prohrami za 42 utkání. V kvalifikaci pak Jihočeši jednou padli a třikrát zvítězili, čímž si vysloužili možnost zabojovat o Chance ligu. Proti ale stojí Šumperk, který neprožil špatnou sezonu. 

V úvodním duelu vedli hosté z jižních Čech poněkud překvapivě 3:0 a vypadalo to na premiérové vítězství v sérii, která se hraje na čtyři výhry. Ještě osm minut před koncem Tábor vedl 4:2, ale domácí pak ožili, nastříleli čtyři góly v řadě a v sérii vedou 1:0. Druhý duel se hraje ve čtvrtek 14. dubna v 18:00. Do Tábora se série přesune v neděli 17. dubna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události