Fotbal

Disciplinárka udělila Radovi důtku. Trenér by měl reagovat jinak, zní v prohlášení

Disciplinárka udělila Radovi důtku. Trenér by měl reagovat jinak, zní v prohlášení
Zdroj: profimedia.cz

Disciplinární komise se ve čtvrtek zabývala i incidentem, kdy Petr Rada vyzval fanouška Pardubic ke rvačce. Vše se událo v utkání mezi východočeským celkem a Radovým Jabloncem. Lodivod severočeského celku obdržel důtku a komise s jeho chováním vůbec nesouhlasí.

Petr Rada konfrontoval fanouška, který na něj pokřikoval v utkání mezi Pardubicemi a Jabloncem. Jeho projev zachytily i kamery, takže se celá situace řešila. Disciplinární komise se tímto incidentem zabývala a udělila zkušenému trenérovi důtku. 

"Chování fanouška Pardubic při utkání s Jabloncem bylo zcela nepřijatelné a postup pořádajícího klubu vůči němu měl být z našeho pohledu významně důraznější, než jak pardubický klub postupoval. Na druhou stranu trenér nejvyšší fotbalové soutěže by měl zachovat dekorum a v takových situacích reagovat jinak. Trenér Petr Rada se osobně dostavil na jednání Disciplinární komise FAČR a vysvětlil pohnutky svého jednání," prohlásila disciplinárka. 

Související obsah

​Třiašedesátiletému rodákovi z Prahy se omluvil i samotný pardubický klub. "Někteří lidé říkají, že se nad to měl trenér povznést, ale ne vždy se to podaří. Je k tomu potřeba součinnost všech zúčastněných osob," pronesl tiskový mluvčí Jablonce pro web TN.cz.

Občas se i trenér zapojí do hry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události