Další sporty

V Miami pokračuje GCL 2022. Za Pražské lvy nastoupí Kellnerová a Devos

V Miami pokračuje GCL 2022. Za Pražské lvy nastoupí Kellnerová a Devos
GCL v Miami | Zdroj: LGCT/David Horváth/CET

Miami Beach je od čtvrtka dějištěm druhého kola prestižní parkurové série Global Champions. Úvodní část týmové ligy začíná v 16:40 místního času, tedy 20 minut před 23. hodinou SELČ. Pražské lvy budou reprezentovat Anna Kellnerová a Pieter Devos.

Jen pár metrů od břehu Atlantského oceánu se opět uskuteční parkurové závody. Seriály Global Champions League a Longines Global Champions Tour se na slavnou Miami Beach vrátily po třech letech. Závodí se od čtvrtka 14. dubna, kdy je na programu i první část dvoukolové soutěže týmů. 

Mezi 16 celky samozřejmě nechybí ani Prague Lions. Ty budou zastupovat Anna Kellnerová na 14leté klisně Catch Me If You Can a na stejně staré klisně Claire Z belgický kolega Pieter Devos. Pražští lvi vyjedou do kolbiště jako 14. v pořadí. Na Floridu odcestoval také třetí člen týmu – Niels Bruynseels. Ten s 13letým valachem Delux van T & L uzavře startovní pole v závodě s výškou překážek do 155 centimetrů.

Pro oba Belgičany Devose a Bruynseelse jde o již druhý start v letošní Global Champions League. Účastnili se i zahajovacího mítinku v katarském Dauhá, kde obsadili pěkné šesté místo, za které obdrželi do tabulky týmů 16 bodů. Rovných 30 bodů za vítězství získali Stockholm Hearts, kteří patří od samého začátku seriálu mezi horké favority na triumf. V Miami je reprezentují dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi. Průběžnou druhou příčku v celkovém hodnocení aktuálně s 25 body drží Hamburg Giants. Za třetí pozici v Kataru zapsali Madrid in Motion 21 bodů.

Související obsah

Druhá várka bodů bude v rámci GCL rozdělena v sobotu odpoledne. První dvojice vstoupí do kolbiště ve 14:15 místního času. Zhruba tříhodinový přímý přenos vysílá stanice Nova Sport 2 od 20:00. Zároveň půjde o kvalifikaci do následné Longines Global Champions Tour Grand Prix Miami Beach, jejíž začátek je plánován na 17. hodinu a 20. minutu místního času. Vítěz se zařadí po bok Ludgera Beerbauma mezi kvalifikované jezdce do Super Grand Prix, jež se pojede v sobotu 19. listopadu během galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně.

Anna Kellnerová byla jako host ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události