Další sporty

Závody Global Champions míří na pláž v Miami. Na Floridu se chystá i Kellnerová

Závody Global Champions míří na pláž v Miami. Na Floridu se chystá i Kellnerová
Závody Global Champions v Miami | Zdroj: LGCT/David Horváth/CET

Parkurovou sérii Global Champions čeká jedna z nejatraktivnějších zastávek sezony. Druhé kolo se totiž uskuteční v Miami. Navíc jen pár metrů od břehu Atlantického oceánu na ikonické Miami Beach. Ve floridské metropoli se představí i česká parkuristka Anna Kellnerová.

Česká závodnice má do klání v Miami přihlášené dva koně, konkrétně klisnu Catch Me If You Can a valacha Silvertona G, se kterými bude chtít v rámci týmu Prague Lions uspět.

Její nový kolega Pieter Devos pak bude chtít navázat na rok 2019, kdy se zde závody Global Champions v této lokalitě konaly naposledy a 36letý Belgičan tehdy v Miami triumfoval.

Související obsah

​Závody parkurové série Global Champions v Miami patří k těm nejatraktivnějším. Soutěže totiž probíhají jen pár metrů od Atlantického oceánu. Diváci se tak mohou při přestávkách během závodů osvěžit či využít jiných možností, které nabízí ikonická pláž Miami Beach. Parkurové závody se zde uskuteční od 14. do 16. dubna

Jezdci budou na Floridě také usilovat o zlatou vstupenku do Super Grand Prix konané během listopadové GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně. V té se vítězové jednotlivých velkých cen utkají o pohádkovou dotaci v celkové výši 1,25 milionu eur (cca 30,6 milionu korun). Parkurová show Global Champions Prague Playoffs proběhne od 17. do 20. listopadu. 

Závodnice Anna Kellnerová promluvila před sezonou v pořadu Snídaně s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události