Češky rozehrály Billie Jean Cup: Vondroušová řádila, Martincová padla

Markéta Vondroušová se raduje ze zisku prvního bodu | Zdroj: Profimedia

České tenistky dnes s Britkami bojují na pražské Štvanici o místo v Poháru Billie Jean Kingové. Jako první se na kurtu představila Markéta Vondroušová, která si ve dvou setech hladce poradila s Harriet Dartovou. Poté se představila Tereza Martincová, která se postavila hvězdě minulého roku Emmě Raducanuové. S tou ale padla ve dvou setech.

Češky se s Britkami v poháru střetly celkem šestkrát s vyrovnanou bilancí 3–3, z toho poslední tři vítězství si připsaly české tenistky. Naposledy v roce 1995.

K převrácení bilance na českou stranu skvěle vykročila Markéta Vondroušová. Aktuálně 32. hráčka světa vyzvala o 69 míst hůře postavenou Dartovou. Na úvod sice ztratila podání, ale po zaškobrtnutí ovládla kurt a došla si pro první set. Pod její taktovkou se nesla i druhá sada, a česká tenistka nakonec za necelou hodinu první duel kvalifikace ovládla 6:1 a 6:0.

Do druhého zápasu naskočila Tereza Martincová proti britské jedničce Emmě Raducanuové. V prvním setu sice ihned přišla o podání a prohrávala rychle 0:2. Ihned ale přišel rebrejk a srovnání skóre. Za stavu 4:4 Martincová světové dvanáctce podruhé vzala podání a podávala na vítězství v prvním setu. Jenže Raducanuová skóre otočila a vyhrála 7:5.

Druhá sada byla přehlídkou ztracených servisů. Martincová se rychle dostala do vedení 3:0 a 4:1. Jenže jí to nebylo nic platné, v dalším průběhu uhrála už pouze jeden jediný gem a podruhé prohrála 5:7. Stav po prvním dnu je tak nerozhodný 1:1.

​Vítězky kvalifikačního střetnutí čeká účast ve finálové části turnaje. Ta se odehraje mezi 8. a 13. listopadem na zatím neurčeném místě. Obhájkyně titulu z Ruska se letos turnaje kvůli sankcím vůči ruským a běloruským tenistům nezúčastní.