MMA

Bellator 277 je tu! Sledujte dvě titulové bitvy a soutěžte o podepsané rukavice

Dlouho očekávaný a snad jeden z nejnabitějších galavečerů americké organizace je tu. V noci z pátka na sobotu se v San Jose uskuteční Bellator 277: McKee vs. Pitbull 2. V kleci se kromě odvety o pás pérové váhy také rozhodne o vítězi pyramidy polotěžké váhy v zápase Němkov vs. Anderson. Fanoušci bojových sportů navíc mohou soutěžit s Televizí Nova o rukavice podepsané legendou Roycem Graciem a další ceny.

Jak sledovat?

Galavečer Bellator 277 se uskuteční v SAP Center v San Jose v Kalifornii. Americká organizace a především fanoušci už v minulosti ukázali, že umí v aréně navodit fantastickou atmosféru. Vy můžete všechny zápasy sledovat z pohodlí domova, dnes v noci od 1:00 na Nova sport 2 a Voyo. Hlavní karta začne kolem 4:00 ráno a večerem vás provede komentátorské duo Michal Petrgál a Josef Čepela.

Odveta o pás pérové váhy

Nenechte si ujít jeden z největších zápasů v historii Bellatoru! Neporažený šampion A. J. McKee, který je mnohými považován za jedno z největších jmen současného MMA, stojí před první obhajobou pásu šampiona pérové váhy, který získal výhrou pyramidy World Grand Prix. Loni v prvním kole finále ukončil bývalého šampiona Patricia Freireho, přezdívaného Pitbull.

Takhle McKee v červenci uškrtil Pitbulla:

​Pitbull v Bellatoru drží rekordy co do počtu absolvovaných zápasů (25) i počtu vítězství (20). Na kontě má skalpy jmen jako Michael Chandler či Juan Archuleta a jako druhý v historii organizace ovládl dvě váhovky současně. Držel pás lehké váhy a dvakrát byl šampionem i pérové váhy. Nyní chce titul získat potřetí. Aby se mohl plně soustředit na svůj cíl, tak se vzdal druhého titulu, ale v cestě mu stojí muž, který ho jako jediný za posledních pět let dokázal porazit.

To McKee kromě pásu bojuje i o nesmrtelný odkaz a udržení neporažené bilance. Chce dosáhnout úspěchů jako neporažení Floyd Mayweather či Chabib Nurmagomedov a sám se přirovnává k těm největším jménům sportu: "Když se podíváte na mé skóre – 18 vítězství, 13 ukončení před limitem z toho 10 v prvním kole, kdo jiný to má? Tohle je ve stylu Kobeho Bryanta či Michaela Jordana. Nikdo to nedělá tak jako já."

Bellator 277 s dvěma titulovými zápasy | Zdroj: TV Nova

​Finále pyramidy polotěžké váhy

Těsně před titulovou bitvou v kleci vyvrcholí pyramida o titul polotěžké váhy a milion dolarů (přes 21 milionů korun). Současný šampion a svěřenec legendárního Fedora Emelianenka Vadim Němkov vybojoval pás poražením Ryana Badera v roce 2020. V pyramidě přemohl Phila Davise a Juliuse Anglickase a nyní před ním stojí Corey Anderson. ​Němkov v kariéře poznal porážku jen dvakrát. V roce 2015 v japonském Rizinu padl s Jiřím Procházkou a rok na to s Karlem Albrektssonem. Dokáže Anderson přidat třetí?

Anderson do Bellatoru zamířil přímo z elitní pětky UFC. Debut si odkroutil v prvním kole turnajové pyramidy, kde ukončil Jagšimuradova a následně i Ryana Badera. V kleci vládne jak drtivými údery, tak jako bývalý wrestler skvělou prací na zemi. Nyní je krok od toho, aby dokázal, co se mu v UFC nepovedlo, tedy usednout na trůn kategorie do 93 kg.

Podívejte se na sestřih zápasu Ryan Bader vs. Corey Anderson:

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Bookmakeři v hlavním zápase jasně favorizují úřadujícího šampiona. Na výhru McKeeho se kurz pohybuje kolem 1,3. Vyzyvateli věří s kurzem kolem 3,3. Vyrovnanější šance jsou ve druhém titulovém zápase – kurz na Němkova je kolem 1,6, zato na Coreyho Andersona kolem 2,2.

Soutěž o sběratelské předměty

Televize Nova si k příležitosti nabitého galavečera pro své diváky připravila soutěž, která probíhá na sociální síti Instagram. Stačí správně tipnout výsledek dvou hlavních zápasů večera a můžete vyhrát hlavní cenu – Roycem Graciem podepsané originální zápasové rukavice Bellator, sběratelskou postavičku Royce Gracieho, kšiltovku, sportovní batůžek či láhev na vodu. Své odpovědi můžete do 3:00 ráno zanechat pod příspěvkem na účtu @Novasport_TV, kde také najdete pravidla soutěže.

https://www.instagram.com/p/CcNbYs9NNQu/

Zápasová karta

A.J. McKee (18-0) vs. #1-Patricio Pitbull (32-5-0) – o titul pérové váhy

Vadim Nemkov (15-2) vs. #1-Corey Anderson (16-5) – finále pyramidy polotěžké váhy

#4-Aaron Pico (9-3) vs. Adli Edwards (9-1) – do 68 kg

#5-Tim Johnson (15-8) vs. #4-Linton Vassell (22-8, 1 NC) – těžká váha

#7-Tyrell Fortune (11-2, 1 NC) vs. Rakim Cleveland (21-14-1) – těžká váha

Dovletdzhan Jagšimuradov (18-7-1) vs. Rafael Carvalho (16-6) – polotěžká váha

Gaston Bolanos (5-3) vs. ​​Daniel Carey (7-5) – do 63 kg

#9-Kyle Crutchmer (8-1) vs. Michael Lombardo (12-2, 1 NC) – velterová váha

Bobby Seronio III (1-0) vs. Calob Ramirez (1-1) – bantamová váha

Tyson Miller (2-0) vs. Rhalan Gracie (0-3) – velterová váha

Edwin De Los Santos (1-0) vs. Alberto Mendez (0-0, 1 NC) – muší váha

Socrates Hernandez (0-1) vs. Rogelio Luna* – pérová váha

Laird Anderson (1-0) vs. JT Donaldson (4-5) – pérová váha

Theo Haig* vs. Alan Benson (1-2) – polotěžká váha

* MMA debut mezi profesionály

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události