Oba milánské celky vyhrály. AC má tak v čele stále náskok dvou bodů

Radost fotbalistů AC Milán | Zdroj: Profimedia

V pátečním programu Serie A šly do hry oba milánské týmy, které jsou na prvních dvou místech nejvyšší italské soutěže. Inter zvítězil na hřišti Spezie 3:1 a je druhý za svým konkurentem AC. To doma porazilo Janov 2:0 a soutěž vede o dva body.

V duelu Spezie a Interu mohli jít jako první do vedení hostí, ale Džeko trefil jen tyč. I kdyby se ale trefil, gól by neplatil, jelikož jeho pokusu předcházel faul. Nebezpečnou střelu tak vyslal Calhanoglu. Jeho pokus zpoza šestnáctky ale mířil nad branku. Skóre se tak měnilo po půlhodině hry. D'Ambrosio sklepl míč pro Marcela Brozoviče, který tvrdou ranou levačkou nedal šanci Provedelovi.

Po změně stran předvedl hezkou akci Barella, jenže zakončení mu nevyšlo ideálně a branku v dobré příležitosti minul. Další šanci zdvojnásobit vedení měl Dumfries, jenž střílel z první z malého vápna, ale přestřelil o několik metrů. Druhý gól tak přišel až v 73. minutě. Perišičův centr tečoval mimo dosah domácího gólmana Lautaro Marténez.

Dvě minuty před koncem základní hrací doby ale domácí snížili. Krásnou ránu na vzdálenější tyč vyslal Giulio Maggiore a byl úspěšný. Konečnou podobu výsledku dal Alexis Sánchez, který těžil z dobré práce Martíneze a tváří v tvář Provedelovi domácího brankáře prostřelil. Inter tak zvítězil 3:1 a drží se na druhém místě tabulky o dva body za městským rivalem AC.

​Ten nastoupil na domácím hřišti proti Janovu. V prvním poločase byla k vidění jediná zajímavá situace, která hned skončila gólem. Kalulu centroval v 11. minutě na zadní tyč, kde byl Rafael Leao a ten zamířil naprosto přesně.

Další šanci Rossoneri měl ve druhém poločase Giroud, který se akrobaticky pověsil do vzduchu, ale o pár centimetrů zamířil nad břevno. Pojistka AC tak přišla až tři minuty před koncem. Centr z levé strany našel Juniora Messiase, kterého nejprve úžasným zákrokem vychytal Sirigu, ale na jeho následnou dorážku už byl krátký.

Snížit mohl ještě ve čtvrté minutě nastavení Bani, jeho pokus z přímého kopu ale bravurně zneškodnil Maignan. AC Milán tak zvítězil 2:0 a nadále se drží v čele Serie A. Janov je stále předposlední a na záchranu ztrácí tři body.

Páteční výsledky Serie A:

Spezia – Inter 1:3 (0:1)
Branky: 88. Maggiore (Ferrer) – 31. Brozović (D'Ambrosio), 73. Lautaro Martínez (Perišić), 90+4. Alexis Sánchez.

AC Milán – FC Janov 2:0 (1:0)
Branky: 11. Leão, 87. Messias.