Neapol překvapivě prohrála, AC si komplikuje cestu za titulem

Ciro Immobile se osamostatnil na čele střelecké tabulky Serie A, na hřišti předposledního Janova vstřelil hattrick. Lazio se dočasně dostalo na pátý flek italské soutěže před městského rivala. Ten ale v podvečer otočil utkání proti Salernitaně a vrátil se na své místečko. O titul bojující Neapol překvapivě padla s Fiorentinou, AC Milán nevyužil další šanci utéct na čele tabulky a po druhé remíze 0:0 v řadě jej může Inter v dohrávce přeskočit.

Nabitý program italské Serie A odstartovalo utkání mezi Janovem a Laziem. Hostující celek z Říma byl od prvních minut aktivnější, ale do vedení se dostal až po půlhodině. Adam Marušič pronikl po levé straně až do vápna a pokusem po zemi ke vzdálenější tyčce poprvé skóroval. V první minutě nastavení prvního poločasu střílel z hranice vápna Immobile a bylo to 2:0.

Po hodině hry se trefil Immobile podruhé. Utekl obraně, brankáře sice neprostřelil, ale z dorážky dal hlavou svůj druhý gól duelu. Hosté si následně dali kuriózní vlastní branku, míč se od boku Patrica dostal do svatyně Lazia. Dvanáct minut před koncem základní hrací doby zkompletoval hattrick Immobile, který se trefil z úhlu ke vzdálenější tyčce.

Neapol se mohla dostat na průběžné první místo, ale to by musela porazit na domácím pažitu Fiorentinu. Domácí se dostali do vedení, ale Victor Osimhen zakončoval v ofsajdovém postavení. Jako první tedy skórovali hosté, ve vápně se trefil do levé šibenice González. Těsně před hodinou hry vyrovnal Dries Mertens, který se krásně trefil do levého dolního růžku.

Vzápětí ale navrátil vedení celku z Florencie Jonathan Ikoné, který se trefil z levé strany ke vzdálenější tyčce. O tři minuty později to bylo 2:2, ale nakonec branka Lozana neplatila a Fiorentina do tří minut vstřelila třetí branku duelu na 3:1. Victor Osimhen sice zvládl snížit, ale na vyrovnání to už nestačilo.

Tým Josého Mourinha hostil poslední Salernitanu, ale dlouho to vypadalo na velkou blamáž. Radovanovič totiž poslal outsidera do jednobrankového vedení, které trvalo až do 82. minuty. Nejdříve nádhernou střelou zpoza vápna srovnal Pérez, rozhodující trefu si připsal někdejší obránce Manchesteru United Chris Smalling o tři minuty později.

Jako poslední šel do hry AC Milán, jenž hrál na půdě Turína a v základní sestavě byl i David Zima. V duelu byli k vidění spíše střely ze střední vzdálenosti a činili se brankáři. O něco aktivnější byli nadále domácí, ale nedařilo se jim dostat se do vedení. AC Milán tak nevyhrál podruhé v řadě a brzy může přijít o vedoucí příčku v Serii A.

Nedělní výsledky Serie A:

Janov CFC – S. S. Lazio 1:4 (0:2)
Branky: 69. Patric (vl.) – 32. Marušič, 45+1. Immobile, 64. Immobile, 78. Immobile

SSC Neapol – ACF Fiorentina 2:3 (0:1)