Souboj tabulkových sousedů v LaLize skončil remízou. Betis drží páté místo

Nabil Fekír z Betisu v souboji s Diego Ricem Zdroj: Profimedia

Pouze jeden zápas byl v pátečním programu španělské LaLigy. Šestý Real Sociedad přivítal Betis a k vidění bylo několik velkých šancí. Jenže ani jeden tým se gólově prosadit nedokázal a zápas tak skončil 0:0.

Ve Španělsku se hrál aktivní fotbal už od prvních minut. Jako první střílel Isak na bližší tyč, ale gólmana Betisu neprostřelil. Síť tak rozvlnil Zubimendi, který dorazil míč do branky z bezprostřední blízkosti, ale kvůli ofsajdu gól nebyl uznán. Real Sociedad byl i nadále aktivní. Sám před gólmanem byl Isak, ale ten přehodil jak brankáře, tak branku.

Za hosty jako první zahrozil Carvalho, jenže z hranice šestnáctky těsně minul. Otevřít skóre tak mohl hodně agilní Isak, ale jeho pokus parádně zneškodnil brankář Bravo. Po změně stran jako první nebezpečně pálil Rodríguez, zamířil ovšem mimo tři tyče.

​Následně dobře hlavičkoval domácí Sörloth, jenže i on těsně minul. Se skóre mohl pohnout Canales z Betisu. Jeho přímý kop ale prolétl těsně vedle kolem tyče. Podobně těsnou ránu vyslal také Fékir. I jeho střela šla o pár centimetrů mimo. Poslední zajímavá akce zápasu přišla v 86. minutě, jenže Le Normandova hlava skončila pouze na brance. Real Sociedad je tak po remíze 0:0 stále šestý o dva body právě za Betisem.

Páteční výsledek LaLigy:

Real Sociedad – Betis 0:0

LaLigu aktuálně vede Real Madrid, který v Lize mistrů postoupil už do semifinále: