Monako porazilo třetí Rennes. Na Ligu mistrů ztrácí pouze tři body

Radost fotbalistů Monaka Zdroj: Profimedia

Důležitý zápas se hrál ve francouzské Ligue 1. Rennes hostilo Monako, které nakonec uspělo po výsledku 3:2 a ze šestého místa se vyhouplo už na třetí. Knížecí klub tak aktuálně na třetí místo, které okupuje právě Rennes, ztrácí pouhé tři body.

V předehrávce 32. kola Ligue 1 padla branka už ve třetí minutě. Domácí Flavien Tait byl ve vápně špatně hlídaný a hlavou otevřel skóre. Následně měl na druhé straně tutovku Volland, ale jeho oblouček skončil pouze na brance. Přesto už ve 12. minutě přišlo vyrovnání. Golovin poslal krásný křižný pas na Vandersona, jenž se trefil tvrdou ranou na vzdálenější tyč.

Po změně stran pálil nebezpečně z přímého kopu Bourigeaud, ale mířil těsně nad. Se skóre tak pohnul Wissam Ben Yedder. Toho našel Volland hlavičkou a prvně jmenovaný v úniku uspěl a poslal Monako do vedení. Navýšit skóre mohl Golovin, který přebral míč uprostřed vápna, ale dostal se do těžkého úhlu a následně minul.

​Domácí mohli srovnat v 71. minutě. Míč se dostal na velké vápno k Martinovi, jehož pokus Nübel vyrazil. K dorážce se z bezprostřední blízkosti dostal Guirassy, jenže nepochopitelně minul. A Monako tak vstřelilo třetí branku. Omari našel těsně před brankou Myrona Boadua, jenž v pohodě zakončil.

Ve druhé minutě Rennes ještě zahrávalo pokutový kop, který proměnil Martin Terrier. Domácím už to ale nepomohlo a Rennes tak podlehlo Monaku 2:3. A právě na svého soupeře drží na třetím místě náskok tří bodů.

Páteční výsledek Ligue 1:

Rennes – Monako 2:3 (1:1)
Branky a nahrávky: 3. Tait, 90+2. Terrier (pen.) – 12. Vanderson, 57. Ben Yedder, 77. Boadu.