Juventusu zachránil bod Vlahovič. Trefil se až v páté minutě nastavení

Dušan Vlahovič v souboji s Bolognou Zdroj: Profimedia

Bohatý sobotní program měla Serie A. Odehrálo se hned šest zápasů a zrodil se i jeden velmi překvapivý výsledek. Juventus na domácím hřišti pouze remizoval s Bolognou 1:1, když bod vystřelil v nastaveném čase Dušan Vlahovič.

Jako první šanci zápasu měl domácí Vlahovič, ale jeho hlavička z malého vápna skončila nad branku. Další zajímavé situace přišly až po změně stran. A překvapivě šla do vedení Bologna. Ve velkém vápně se dostal k míči Marko Arnautovič, jenž obešel gólmana Juventusu a poté jen zasunul míč do sítě.

Vyrovnat mohl de Light, ale z velké blízkosti neuspěl. Obrovskou příležitost na vyrovnání měl v 81. minutě Cuadrado, který z hranice vápna zakončoval téměř do prázdné branky, ale trefil pouze břevno.

​Bologna si zadělala na problémy v 84. minutě, když přišla hned o dva hráče. Juventus přesilovku využil v páté minutě nastavení. Morata u levé tyče poslal míč před branku nůžkami, kde už byl připravený Dušan Vlahovič a hlavou ho trkl za záda Skorupského. Juventus tak remizoval s Bolognou 1:1 a drží se na čtvrtém místě.

Favorizované Lazio Řím pouze remizovalo s Turínem, když alespoň bod zachraňovalo také až v nastaveném čase. V prvním poločase žádná branka k vidění nebyla, ale ve druhé už ano. A to i zásluhou Davida Zimy, který v 51. minutě vystřídal Izza a dobrou práci odvedl i u gólu svého celku. Po rohovém kopu se nakonec hlavou prosadil Pietro Pellegri. O vyrovnaní se postaral ve druhé nastavené minutě Ciro Immobile, jenže poslal do sítě exkluzivní centr Milinkoviče-Saviče. Lazio tak drží šesté místo.

Sobotní výsledky 33. kola Serie A:

Cagliari – Sassuolo 1:0 (1:0)
Branky: 42. Deiola.

Sampdoria – Salernitana 1:2 (1:2)
Branky: 32. Caputo – 4. Fazio, 6. Bohinen.

Udinese – Empoli 4:1 (1:0)
Branky: 6. Ismajli (vla.), 52. Deulofeu, 79. Pussetto, 87. Samardžič – 70. Pinamonti (pen.).

Fiorentina – Benátky 1:0 (1:0)
Branky: 30. Torreira.

Juventus – Bologna 1:1 (0:0)
Branky: 90+5. Vlahović – 52. Arnautović.

Lazio – Turín FC 1:1 (0:0)
Branky:  90+2. Immobile – 56. Pellegri.

Juventus řešil i nefotbalové problémy, které se týkaly i Pavla Nedvěda. Kvůli finančním machinacím ale byly tresty staženy: