MMA

Úspěšná slovenská premiéra v UFC. Martin Buday zdolal Barnetta

Martin Buday - šampion Oktagonu
Martin Buday - šampion Oktagonu | Zdroj: Instagram / OKTAGON

V nevadském Apexu se poprvé na galavečeru UFC Vegas 51 představil někdejší šampion české organizace OKTAGON Martin Buday. Jeho soupeřem v těžké váze byl Chris Barnett, kterého porazil ve třetím kole na body. Je tedy dalším Slovákem, který vyhrál zápas v nejprestižnější organizaci na světě.

​Buday a Barnett se potkali na akci UFC Vegas 51 v nevadském Apexu, který má malou kapacitu, takže na velkou halu si musí slovenský zápasník počkat. Ten šel do svého debutu aktivně a po minutě se dostal k prvním úderům, zbytek kola se přesunul na pletivo, kde byl Buday mnohem aktivnější. 

Trnavský rodák, který se v minulém roce stal šampionem OKTAGONu v utkání, kde porazil Poláka Mindu, pokračoval ve stejném tempu i v prostředním kole. Barnett se párkrát dostal k úderům, ale i druhé kolo bylo pro slovenského bijce. 

Související obsah

V tom třetím šel Buday velice brzo do přestřelky a rodák ze španělské Zaragozy dokonce hlasitě zavrávoral. Pět let neporažený slovenský zápasník pokračoval, ale pak Barnetta zasáhl nepovoleným úderem loktem do hlavy a ten zůstal ležet na zemi. 

Zkušený "Huggy Bear" byl ošetřován a nastalo několik scénářů, jak by duel mohl nakonec dopadnout. V momentě, kdy se Barnett dozvěděl, že by se mohlo rozhodnout na základě bodů, chtěl jít zpátky do zápasu, ale to mu již nebylo dovoleno. Buday jednomyslným rozhodnutím sudích ovládl všechny kola a má premiérové vítězství v UFC.

Českou stálicí v UFC je Jiří Procházka, který byl loni hostem Snídaně s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události