Vejmelkův náhradník inkasoval čtyřikrát během 153 vteřin, Vaněček má výhru

V noci na neděli se hrála velká porce zápasů a jako tradičně ve hře byli i Češi. Vít Vaněček nastoupil v základní sestavě a 28 úspěšnými zákroky pomohl Washingtonu k výhře 8:4 nad Montrealem. Pro Capitals to byla už 33. výhra v základní hrací době v této sezoně. V brance se představil také Karel Vejmelka, který byl u debaklu 1:9 na ledě Calgary. Čeští hráči v poli se gólově neprosadili, asistenci si připsali Ondřej Palát a Pavel Zacha.

Washington zavítal na led Montrealu, který je aktuálně druhým nejhorším týmem celé NHL. Začátek utkání ale byl poměrně vyrovnaný. Capitals sice vyhráli první třetinu díky gólu Nica Dowda, ale kanadskému celku se podařilo ve 24. minutě srovnat skóre, když Vaněčka překonal Jake Evans.

Poté ale začal naplno zářit Anthony Mantha, který v rozmezí pouhých 34 vteřin vstřelil dva góly, čímž zajistil svému týmu pohodlné vedení. O dalších 14 sekund později sice snížil Ryan Poehling, ale ještě do konce druhé třetiny vrátil Washingtonu náskok svým 47. gólem v sezoně Alexandr Ovečkin.

​Ve třetí třetině byli diváci svědky gólového ohňostroje, když se červené světlo za brankami rozsvítilo hned šestkrát. Více se však dařilo hostům, kteří nakonec vyhráli 8:4. Největší hvězdou zápasu byl Anthony Mantha, který dva góly dal a na další dva přihrál. Canadiens tak zaznamenali už pátou porážku v řadě.

Noční zápas se naopak vůbec nepovedl Arizoně Coyotes, za kterou chytá Karel Vejmelka. Bývalý hráč Komety Brno začal zápas na lavičce a jistě měl radost, že jeho tým po první třetině vedl na ledě Calgary 1:0. Začátek druhé třetiny se ale jeho brankářskému kolegovi Harrimu Saterimu vůbec nepovedl. Během 2 minut a 33 vteřin inkasoval čtyři góly, což ho přimělo opustit branku a pustit do ní Vejmelku.

​Český brankář čelil do konce druhé části deseti střelám, z nichž dvě šly za jeho záda. Po 40 minutách tak Arizona prohrávala už 1:6. Pro třetí třetinu se trenér Andre Tourigny rozhodl pro další změnu v brankovišti a utkání dochytal opět Sateri, který do konce utkání inkasoval ještě třikrát, což způsobilo konečnou prohru nejhoršího týmu soutěže v poměru 1:9. Největšími hvězdami utkání byli Johny Gaudreau a Matthew Tkachuk, kteří shodně dali dva góly a na další dva přihráli. Skóroval i Elias Lindholm, který k tomu přidal tři asistence.

Noční výsledky NHL:

St. Louis Blues –⁠ Minnesota Wild 6:5 po prod.

Branky a nahrávky: 14. I. Barbašev (N. Walker, B. Schenn), 24. Tarasenko (Parayko, Bučněvič), 27. Perron (B. Schenn, Krug), 34. Saad (R. O'Reilly, M. Scandella), 50. Bučněvič (R. Thomas, Parayko), 61. B. Schenn (Bučněvič, Faulk) – 22. Hartman (Kaprizov), 44. Hartman (Zuccarello, Goligoski), 45. F. Gaudreau (K. Fiala, Boldy), 54. M. Foligno (Hartman, J. Brodin), 55. Kaprizov (Zuccarello)

Edmonton Oilers –⁠ Vegas Golden Knights 4:0

Branky a nahrávky: 17. K. Russell (Kassian, R. McLeod), 41. Ceci (Nurse, E. Kane), 46. Foegele, 56. E. Kane (Nugent-Hopkins, D. Ryan)

Buffalo Sabres –⁠ Philadelphia Flyers 4:3

Branky a nahrávky: 24. Okposo (Krebs, Jokiharju), 29. Dahlin (J. Skinner, V. Olofsson), 36. Hinostroza (Girgensons, Fitzgerald), 38. Tage Thompson (Mittelstadt, Dahlin) – 2. Farabee (Brink, Yandle), 4. Tippett, 35. Konecny (N. Cates, Sanheim)

Ottawa Senators –⁠ Toronto Maple Leafs 4:5 po prod.

Branky a nahrávky: 15. Stützle (B. Tkachuk, Del Zotto), 16. Del Zotto (C. Brown, Norris), 31. Gambrell (Watson, Brännström), 47. Stützle – 23. Clifford (Holl, Giordano), 32. Bunting (Giordano), 39. Marner (Brodie), 51. Marner (Bunting, Matthews), 64. Giordano (W. Nylander)

Tampa Bay Lightning –⁠ Winnipeg Jets 7:4

Branky a nahrávky: 7. Killorn (Stamkos, Hedman), 19. Bellemare (Rutta, Hedman), 34. N. Paul (Kučerov), 39. Kučerov (Hedman, N. Paul), 43. Stamkos (Palát), 47. Kučerov (Hedman), 52. Sergačjov (Černák, Kučerov) – 1. P. Stastny (Ehlers, Connor), 14. Connor (Dubois), 28. Morrissey (Lowry, Appleton), 30. Wheeler (Pionk, Toninato)

Montreal Canadiens –⁠ Washington Capitals 4:8

Branky a nahrávky: 22. Evans (Dvorak, D. Savard), 29. Poehling (Petry, M. Hoffman), 43. Poehling (T. Pitlick, A. Romanov), 55. Suzuki (Petry) – 13. N. Dowd (D. Orlov, Mantha), 29. Mantha (Eller, D. Orlov), 29. Mantha (Eller), 36. Ovečkin (Kuzněcov), 44. Hathaway (N. Dowd, Johan Larsson), 45. D. Orlov (Mantha), 50. J. Schultz (D. Orlov, Marcus Johansson), 57. Oshie (Kuzněcov, Carlson)

Dallas Stars –⁠ San Jose Sharks 2:1

Branky a nahrávky: 6. Seguin (Jamie Benn, R. Suter), 34. M. Raffl (Glendening, Lindell) – 40. T. Meier (R. Merkley, M. Ferraro)

Colorado Avalanche –⁠ Carolina Hurricanes 7:4

Branky a nahrávky: 7. Compher (Newhook, Burakovsky), 11. MacKinnon (Ničuškin, Rantanen), 22. Compher (Burakovsky, D. Toews), 23. Meyers (L. O'Connor, Manson), 32. Newhook (Aube-Kubel), 45. Rantanen (Ničuškin), 52. MacKinnon (Rantanen, D. Toews) – 24. J. Staal (Skjei, Pesce), 29. J. Staal (Niederreiter, Slavin), 34. Aho (Martinook, Jarvis), 47. A. Svečnikov (T. Teräväinen, A. DeAngelo)

Seattle Kraken –⁠ New Jersey Devils 4:3 po s.n.

Branky a nahrávky: 11. Borgen (V. Rask, Kuhlman), 36. Soucy (McCann, Gourde), 37. Beniers (McCann, Vince Dunn), rozh. náj. Donato – 4. Bratt (A. Johnsson, M. McLeod), 17. J. Boqvist (Zacha, Kuokkanen), 45. Severson (M. McLeod, Bastian)

Calgary Flames –⁠ Arizona Coyotes 9:1

Branky a nahrávky: 21. D. Dubé, 22. Mangiapane (Zadorov), 23. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Adam Ružička), 24. D. Dubé, 36. Coleman (Backlund, Mangiapane), 39. E. Lindholm (Zadorov, M. Tkachuk), 43. J. Gaudreau (Hanifin, E. Lindholm), 46. M. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 49. J. Gaudreau (E. Lindholm, M. Tkachuk) – 1. N. Ritchie (Beagle, Jack McBain)

Los Angeles Kings –⁠ Columbus Blue Jackets 2:1

Branky a nahrávky: 2. D. Brown (B. Lizotte), 8. Danault (Arvidsson, T. Moore) – 21. Kuraly (Meyer, Nyquist)