Všichni favorité Fortuna ligy zvítězili. Hložek jubilejní zápas oslavil gólem

Radost sparťanských fotbalistů | Zdroj: Pavel Mazáč/CNC/Profimedia

Kompletní 29. kolo měla na programu česká Fortuna liga. A boj o titul je na tom stále stejně. Ve svých zápasech zvítězili všichni favorité, když Sparta doma porazila Slovácko, Slavia uspěla v Jablonci a Plzeň vyhrála s Baníkem.

Sparta se dostala do vedení ve 33. minutě. Dočkal poslal krásný centr, na který si naskočil Dávid Hancko, jenž poslal míč do horního rohu branky. Slovácko ale tři minuty před koncem prvního poločasu vyrovnalo. Kalabiška krásnou patičkou uvolnil Daniela Holzera a ten následně zamířil mimo dosah gólmana Heči.

O dvě minuty později však Sparta udeřila podruhé. Ljovin předvedl obrovskou hrubku, čehož využil napadající Bořek Dočkal, a svým prvním ligovým gólem sezony tak poslal Pražany do vedení. Po změně stran přišla už chvíle Adama Hložka, který v nejvyšší české soutěži odehrál svůj stý zápas.

Dočkalův centr prodloužil Hancko a z brankové čáry doťukl míč do sítě právě Hložek. Sparta tak porazila Slovácko 3:1, v tabulce však zůstává třetí o tři body za Plzní a čtyři za Slavií.

​Sešívaní zajížděli do Jablonce, která si nakonec připsala tři body. Do vedení šla díky obrovskému kiksu gólmana Hanuše, který vyběhl mimo vápno, míč mu odskočil a toho využil Ivan Schranz. Ten už neměl problém zakončit do prázdné branky. Obhájci titulu si pojistili vedení v 84. minutě.

Talověrov prodloužil autové vhazování a zády míč do branky dotlačil Stanislav Tecl. Tři minuty před koncem už pouze snížil střídající Jan Krob. Slavia tak vyhrála 2:1 a na čele má náskok jednoho bodu před Plzní.

Viktoria přivítala v Doosan Areně ostravský Baník. Na jeho lavičce to byla premiéra pro Tomáše Galáska, ale bohužel pro něj nebyla úspěšná. Po půlhodině hry si naběhl na dlouhou přihrávku Jhon Mosquera, který přehodil vyběhnutého Laštůvku. Ve druhém poločase se podařilo vyrovnat. Centr Buchty si nešťastně srazil do vlastní branky Milan Havel.