Hokej

Budoucí hvězda NHL nadále udivuje. Statistiky má lepší než McDavid

Budoucí hvězda NHL nadále udivuje. Statistiky má lepší než McDavid
Connor Bedard na juniorském MS Zdroj: Profimedia.cz

Connor Bedard, který nejspíše bude jedničkou draftu 2023 udivuje v kanadské juniorce naprosto neuvěřitelným stylem. V některých statistikách je navíc lepší než největší hvězda současného hokeje Connor McDavid. V noci se mu povedlo nasbírat již stý bod, který ho dostal na čtvrté místo bodování WHL.

Není Connor jako Connor? Mladší Bedard, kterému je teprve šestnáct let, nepřestává udivovat v kanadské juniorce. V noci se mu povedlo zkompletovat již stý bod. Zvládl to za 62 odehraných duelů, s jednapadesáti góly je navíc druhým nejlepším střelcem celé WHL.

Zámořští novináři jej již srovnávají s jeho jmenovcem, hvězdným Connorem McDavidem. Ten v šestnácti letech působil zase v OHL, kde se ale na sto bodů v základní části nedostal. Rozdílová byla i statistika gólů, zatímco McDavid jich nasázel 28, Bedard jich má již neuvěřitelných 51. V letošní sezoně dokonce napodobil i Marka Malíka

Upozorňuje se i na fakt, že Bedard je kompletně jiným typem hráčem, než je právě McDavid. Velkou nevýhodou šestnáctiletého supertalentu je jeho výška, měří totiž kolem 175 centimetrů. Johnny Gaudreau či Brayden Point ale ukázali, že výšku už zdaleka není překážka. 

Související obsah

​Bedard se zaskvěl na loňském šampionátu hráčů do osmnácti let, kde mu bylo pouhých patnáct let. Přesto rodák z Britské Kolumbie zaznamenal v sedmi duelech čtrnáct bodů a byl třetím nejproduktivnějším hráčem celého šampionátu. Představil se i na letošních dvacítkách, kde měl ve dvou duelech čtyři branky a jednu asistenci. 

Kanadský zázrak si to má v příštím roce rozdat o jedničku draftu s Matvejem Mičkovem, který v minulém roce bodování osmnáctek ovládl. Ruský útočník má ve své zemi ovšem smlouvu až do sezony 2025/26, což jej před cestou do zámořské soutěže výrazně limituje. 

McDavid je největší hvězdou NHL. Opět jako první dosáhl mety 100 bodů v sezoně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události