MMA

Velký úspěch talentovaného zápasníka MMA. Peňáz letos zabojuje o UFC

Velký úspěch talentovaného zápasníka MMA. Peňáz letos zabojuje o UFC
Český MMA zápasník Matěj Peňáz Zdroj: Instagram teampenaz

Bude mít Česko třetího zápasníka MMA v nejprestižnější organizaci UFC? Je to dosti možné! Jeden z nejtalentovanějších borců na česko-slovenské scéně Matěj Peňáz se utká o smlouvu v UFC v rámci takzvané Dana White's Contender Series. Stejným stylem si vstupenku do UFC vybojoval například Slovák Martin Buday.

Patří mezi největší talenty současnosti, na území Česka zatím nenašel soupeře a všech šest svých zápasů vyhrál. Nyní pětadvacetiletého Matěje Peňáze nejspíše čeká nejdůležitější zápas kariéry. Letos se utká o smlouvu v UFC v Dana White's Contender Series. 

Čerstvou novinku oznámil na svých sociálních sítích. "Další krok na mojí cestě před námi! Děkuji všem mým partnerům, rodině a týmu, zase to o kousek posuneme," uvedl na svém instagramu. Zároveň poděkoval promotérům organizace OKTAGON, kteří jej uvolnili z jeho stávající smlouvy. 

Peňáz se v letošním roce rozhodl pro změnu prostředí, aktuálně žije ve Švédsku, kde trénuje v jedné tělocvičně jako někdejší zápasník UFC Gustafsson či nynější hvězda Chamzet Chimaev. Peňáz se v kleci představil naposledy před devíti dny, kdy zdolal Giovanniho Melilla. 

Související obsah

​Šanci zabojovat o takzvanou "Ligu mistrů MMA" bude mít Peňáz ještě v letošním roce. Dříve se v podobném programu představili Michal Martínek či Slovák Martin Buday, který si o víkendu odkroutil vítěznou premiéru v UFC. Peňáz by se stal třetím českým zápasníkem se smlouvu v UFC.

Letos se o titul v nejprestižnější lize představí Jiří Procházka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události