Neapol s AS Řím pouze remizovala, Barák byl u cenné výhry Verony

Třetí Neapol se chtěla dostat zpátky na dostřel k milánským celkům, ale proti celku Josého Mourinha to nevyšlo. Oba celky se rozešly smírně a v tabulce neudělaly žádný pokrok. Do akce šel také Antonín Barák, který byl dva duely mimo. Český reprezentant pomohl k výhře 2:1 na půdě Atalanty velmi dobrým výkonem.

Neapol si po posledním prohře s Fiorentinou lehce zkomplikovala boj o titul, zpátky se chtěla dostat v duelu s AS Řím. Domácí začali bravurně, hned v úvodu přišel faul na Lozana a Lorenzo Insigne měl příležitost skórovat z penalty. Nabízenou možnost nakonec využil a Neapol vedla 1:0.

Od této doby toho ale modří moc nepředvedli. AS se snažilo vyrovnat. Přímý kop Pellegriniho skončil na břevně a hlavička Manciniho šla zase vedle branky. Vyrovnání nakonec přišlo v první nastavené minutě, kdy Abraham připravil míč pro El Shaarawyho, který se placírkou k levé tyčce trefil poprvé od listopadu 2021.

Verona i s Antonínem Barákem v základní sestavě hrála na půdě Atalanty. Do první velké šance se dostal v šesté minutě Ruslan Malinovskij, který ale v tváří tvář brankáři neskóroval. Na druhé straně mohl otevřít účet zápasu Faraoni, ale ten na zadní tyčce zakončoval jen do brankové konstrukce.
Vzápětí kopal přímý kop Caprari, ale i nyní zachránila domácí celek tyčka.

Přesto se hostující celek dostal do vedení. Simeone dostal míč za obranu, kde přehodil brankáře a míč do branky hlavou dostal Federico Ceccherini.
Po deseti minutách druhého poločasu přišla další branka Verony. Ilič si narazil s Tamezem a byl sám před brankou. Mussa sice nepřekonal, ale brankář Atalanty vyrazil míč před sebe a ten se do branky dostal od obránce Koopmeinerse.

O pár minutek to mohlo být již o tři branky. Barák ve vápně vyzval ke skórování Lazoviče, ale toho fenomenálně vychytal Musso. V pokračující akci Simeone zakončoval hlavou vedle. Domácí snížili v poslední desetiminutovce, prosadil se hlavou Giorgio Scalvini, vyrovnat se ale domácím již nepovedlo, a tak prohráli.