Další ostuda Barcelony! Katalánci doma padli s týmem bojujícím o udržení

Katalánská Barcelona v týdnu vypadla z Evropské ligy poté, co jí na domácím hřišti vyprovodil německý Frankfurt. Tým Xaviho měl tak co napravovat, ale to se proti šestnáctému Cádizu vůbec nepovedlo. Tým z jihozápadního Španělska šokoval Nou Camp těsnou výhrou 1:0.

Barcelona chtěla dostat fanoušky opět na svou stranu v utkání s Cádizem, ale to se v prvních minutách utkání se šestnáctým Cádizem vůbec nedařilo. Hosté se na Camp Nou navíc dostali do první velké šance, ale Pérez po přihrávce z pravé strany u levé tyčky trestuhodně nevstřelil branku.

Dembélé mohl skórovat na konci prvního poločasu, ale jeho individuální sólo skončilo zákrokem Ledesmy. Hosté se přesto dočkali vedení jako první. Sobrino nadvakrát nepřekonal ter Stegena, Lucas Pérez ale s dorážkou již uspěl. Outsider tak vedl ve 48. minutě 1:0.

Domácí pak byli sice aktivní na míči, ale do velkých šancích se přes obranu Cádizu nedostávali. Největší šanci měl opět zpoza vápna Dembélé, ale Ledesma si připsal další zákrok. Definitivní tečku mohl dát hostující kapitán Álex Fernández, ale ten ve vápně zakončoval jen vedle pravé tyčky.

V závěru měli zajímavé přiležitosti de Jong a Aubemeyang, ale famózní Ledesma držel naděje Cádizu na zisk tří bodů v utkání. Především proti bývalému kanonýrovi Arsenalu předvedl skvělý zákrok. Rozhodčí nastavili sedm minut, nakonec se hrálo nad rámec téměř devět. Blaugranas přesto nesrovnali a doma ostudně padli.