Hokej

Bývalý brankář Čechmánek za podvody čelil vězení, vyvázl s podmínkou

Bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek vyvázl s podmínkou. Několikanásobný mistr světa, šampion tuzemské extraligy a olympijský vítěz z Nagana čelil obžalobě z podvodů, kterých se dopustil v minulých letech. Státní zástupce sice po přezkoumání veškerých důkazů navrhoval sazbu v rozpětí dvou až osmi let, jednapadesátiletý hráč, jenž v době hokejové kariéry oblékal dres Philadelphie, Třince nebo Vsetína, si ale nakonec oddychl a vyfasoval podmíněný trest na tři roky. K výsledku soud dospěl už počtvrté.

To nejhorší bylo z pohledu bývalého brankáře zažehnáno. Olympijský vítěz z Nagana, který čelil obviněním z podvodů a hrozil mu až osmiletý trest, nebude muset do vězení. O jeho osudu rozhodl Zlínský krajský soud, který mu nepravomocně uložil tříletou podmínku na zkušební dobu pěti let. 

Čechmánek se přitom původně mohl bát až osmiletého trestu. V uplynulých letech neúspěšně podnikal a byl obviněn z půjčování peněz bez schopnosti splácet. Škoda se údajně vyšplhala na více než sedm milionů korun. 

​Obhajoba pracovala s tím, že je klient nevinný a měl by být zproštěn obžaloby. Při podnikání prý Čechmánkovi jen v rámci jeho investic chyběla pouze hotovost a navíc nikoho nepodvedl vědomě. K tomu měl posloužit i posudek znalce z oboru ekonomie. 

Samotná kauza se táhla velmi dlouho. Původní obžaloba vinila Čechmánka z toho, že se mezi lety 2011-2014 dopustil  podvodů, které souvisely s výstavbou minipivovaru ve Zlíně či přestavbou bytového domu v Holešově. Bývalý brankář podle zprávy státního zástupce sjednával smlouvy s cílem majetkového prospěchu, přestože je nezvládl  plnit.

Související obsah

Později se ocitl i v insolvenci a na jeho majetek byl vyhlášen konkurz. Zlínský soud Čechmánka třikrát zprostil obžaloby,  odvolací soud ale pokaždé po odvolání žalobce rozhodnutí zrušil. Naposledy rozsudek částečně zrušil olomoucký soud, který věc vrátil do Zlína. 

Tam nedošlo k tomu, že by celé řízené běželo znovu. Četly se záznamy o všem, co se doposud odehrálo. Nakonec se rozhodlo 19. dubna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události