Motorsport

Vedoucího jezdce formule 1 okradli. Přišel o hodinky za sedm milionů

Vedoucího jezdce formule 1 okradli. Přišel o hodinky za sedm milionů
Charles Leclerc se svými hodinkami za sedm milionů | Zdroj: Profimedia

Aktuálně vedoucí jezdec formule 1 Charles Leclerc byl těsně před Velkou cenou Emilia Romagna okraden. Při rozdávání autogramů mu zloděj stáhl z ruky hodinky, jejichž hodnota je přes sedm milionů korun.

Nepříjemnosti před víkendovou Velkou cenou Emilia Romagna musí řešit vedoucí muž aktuálního ročníku formule 1 Charles Leclerc z Ferrari. Když v úterý večer v Toskánsku rozdával autogramy, seběhla se kolem něj skupina lidí, kterým se monacký pilot s radostí podepsal.

Jenže následně zjistil, že mu někdo z nich ze zápěstí stáhl jeho hodinky Richard Mille 67-02, které mají hodnotu přes sedm milionů korun. Právě tyto hodinky byly na míru vyrobené pro Charlese Leclerca a byly v monackých barvách. Personalizované hodinky jsou ultralehké a váží pouhých 32 gramů.

Související obsah

​"Můžeme incident potvrdit. Večer 18. dubna byly Charlesi Leclercovi odcizeny ve Viareggiu hodinky. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování však nelze v tuto chvíli poskytnout další informace," oznámil mluvčí Ferrari.

K incidentu se vyjádřil také Leclercův osobní trenér Andrea Ferrari na svých sociálních sítích. "Včera večer nás na Via Salvatori okradli. Nechápu, že celá tato část byla úplně po tmě. Nepřemýšlíte třeba o pouličním osvětlení?" ptal se ironicky.

Související obsah

​Nicméně Leclerca tato ztráta až tolik mrzet nemusí. Richard Mille je jeho sponzorem už řadu let a dá se očekávat, že se aktuální lídr seriálu objeví na nadcházející velké ceně s novými hodinkami.

Není to první případ, kdy byly některému z jezdců F1 ukradeny hodinky. Po loňském finále fotbalového mistrovství Evropy ve Wembley byly odcizeny Landu Norrisovi. Hodnota jeho hodinek byla téměř jeden milion korun.

V tomto voze letos závodí Charles Leclerc:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události