Další sporty

Házenkářská fantazie. Češky porazily v kvalifikaci olympijské vítězky

Házenkářská fantazie. Češky porazily v kvalifikaci olympijské vítězky
České házenkářky slaví výhru Zdroj: profimedia.cz

České házenkářky předvedly v kvalifikaci na mistrovství Evropy neskutečný výkon a dokázaly porazit Francii 31:30. Díky výhře nad olympijskými vítězkami z Tokia si naše hráčky také připsaly první body a oživily šanci na postup z kvalifikační skupiny.

Česká házenkářky doposud sbíraly v kvalifikaci na ME pouze prohry. Nyní si však připsaly hodně cenný skalp. Ve třetím kvalifikačním zápase si vyšláply na hráčky z Francie, které vyhrály poslední olympiádu v japonském Tokiu, a oplatily jim předchozí porážku 22:38.

Češky byly po celý zápas lepším týmem a Francii nepustily do vedení. Ve druhém poločase pak dokonce vedly už o čtyři góly, ale Francouzky zápas ještě zdramatizovaly, když před koncem snížily na rozdíl jediné branky. Nicméně naše hráčky si vedení udržely a senzačně vítězí.

Související obsah

​Tato výhra navíc dává naději v souboji o postup na mistrovství Evropy. České házenkářky musí především v nedělním utkání porazit Chorvatsko, které je aktuálně ve čtyřčlenné skupině na druhém místě. Důležitý pak bude také dvojzápas s Ukrajinou, která je v tabulce třetí. Skupinu 4 i přes středeční prohru vede stále Francie. Na ME postupují první dva týmy ve skupině.

Sledujte seriál Národní házená na Voyo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události