Benzema nedal dvě penalty za sebou. Atléticu remíza stačila a je před Barcou

Španělská LaLiga ve středu večer nabídla tři zápasy. Zatímco si Real Madrid v Pamploně i přes pohoření kanonýra Karima Benzemy pojistil první místo tabulky třemi body, jeho městský rival Atlético Madrid doma remizoval s osmnáctou Granadou. I jednobodový zisk však stačil na to, aby se Colchoneros posunuli na druhou příčku před Barcelonu.

Utkání Atlética Madrid s Granadou nepřineslo příliš velkou podívanou. Domácí ohrozili bránu soupeře z jedenácti střel jen jednou a hosté se zmohli na střely dvě. Ani jeden pokus však neskončil v síti. Největší šanci utkání měl v 89. minutě domácí Matheus Cunha, ale v malém vápnu z otočky označkoval pouze tyč.

Zápas skončil bez branek a oba týmy se rozešly s jedním bodem. I to však stačilo Atléticu, aby se se 61 body dostalo před Barcelonu na druhé místo. Nutno však zmínit, že Katalánci mají dva zápasy k dobru.

​​Ligu suverénně vede Bílý balet, který si pro tři body zajel do Pamplony. Proti Osasuně se v prvním poločase trefil David Alaba, na jehož střelu za domácí po minutě hry odpověděl Budimir, a za Real pak Marco Asensio. Druhý poločas nabídl ostudné zaváhání Karima Benzemy. Kanonýr, jehož góly táhnou Real Madrid v Lize mistrů, tentokrát spálil hned dvě penalty. První pokutový kop mu Herrera vychytal a za pět minut zlikvidoval i druhou desítku, kterou Benzema umístil do stejného místa.

I tak Real díky gólu Vázqueze v závěru zvítězil 3:1 a po čtvrté ligové výhře v řadě zvýšil své vedení v tabulce už na 17 bodů (78). Titul ve španělské lize tak má Bílý balet už téměř v kapse.

Odehrálo se také utkání celků ze středu tabulky Celta Vigo - Getafe. Za hosty se dvakrát trefil Mayoral a zajisti tak vítězství 2:0. Jakub Jankto do utkání nezasáhl.